Category: Duyuru

Çukurova’nın en büyük ozanlarından “Âşık Dertli Kâzım”  yaşamını yitirdi

Çukurova’nın Yumurtalık Gölovası köyünde yaşamını sürdüren Âşık Dertli Kâzım hayatını kaybetti Türk edebiyatına ölümsüz eserler bırakan Halk Ozanı Âşık Dertli Kâzım, 9 Kasım 2018 günü Cuma namazına müteakip Gölovası köyünde son yolculuğuna uğurlandı.


Devamını oku →

Bugün On Kasım; Atamız’ı şükran, gurur ve özlemle anıyoruz…

Dr. Halil Atılgan “Acem Kızı ve Tenecioğlu Âşık Hüseyin” isimli son eseriyle Halk Müziğimizde tabuları yıktı…

Devamını oku →

Finlandiya, nasıl oldu da eğitim konusunda tüm dünyaya örnek oldu?

1920’li yıllarda Finlandiya halkı asfaltla yeni tanıştı. BBC’ye göre Latin Amerika ülkesi Brezilya’daki halk asfalt ile 10 yıl önce tanışmıştı bile. Finlandiya’daki ilk asfalttan yapılmış otoban ise 1963’te açıldı. Günümüzde Brezilya, eğitim koşulları açısından en adaletsiz ülkelerden birisi. Asfalt ile yaklaşık 60 yıl önce tanışan Finlandiya ise eğitim konusunda en saygın ülke konumunda.

Devamını oku →

Hocaları Hocası Necdet Özkaya, Vefatının Sene-i Devriyesinde Kabri Başında Anıldı

Devamını oku →

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

CumhuriyetCumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü vesilesiyle, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Yönetim Kurulu

Merhume Aniş Ayşe ÇETİN için Sene-i devresiyesinde Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır

Merhume Aniş Ayşe Çetin’in vefatının Sene-i devriyesinde Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır

Hacı Anne! Aniş Ayşe Çetin 20.10.2017 tarihinde Hak’kın rahmetine, Rahmet-i Rahman’a kavuşmuştu. Çukurovalılar Derneği Onursal Başkanı, DSİ Daire Başkan Yardımcısı Ali Alper Çetin’ in AnnesiBereket, bolluk hayırseverlik örneği, cömertlik abidesi Aniş Ayşe Çetin. Fakir-fukara, garip-guraba’nın Hacı Annesi, merhum Hacı Aniş Ayşe Çetin’in vefatının Sene-i devriyesinde, Ceyhan-Tatarlı Köyündeki evinde, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Öğle namazını müteakip ruhuna yemekli Mevlid-i Şerif-i ve Kur’an-ı Kerim okutulacaktır. Allah (c.c) kabul eylesin, kabri nur, Mekânı Cennet Olsun…     

Rabbimiz! Okutacağınız Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifi-i, dergâh-ı izzetinde kabul eylesin Âmin. Hacı Aniş Ayşe Çetin ailesine Allah sabr-ı cemil ihsan eylesin. Tüm geçmişlerimiz için El Fatiha.

Tüm sevenleri davetlidir. Duyurulur…

Devamını oku →

Adana Soya Üretiminde Türkiye Birincisi

Devamını oku →

Çukurova Lobisi Dergisi Temmuz- Ağustos 2018 Sayı: 57 çıktı. Okuyucusuyla buluştu…

Çukurova Lobisi Dergimiz, İmtiyaz Sahibi Ali Alper Çetin’in önderliğinde, Temmuz-Ağustos 2018 Sayı: 57 okuyucusuyla buluştu. Gündemin odağı ise: Malazgirt Muharebesi,  Oğuz Kağan mührü! Oğuz Kağan kimdir?

Dergi içeriğinde; Başyazı: Zaferlerin Ayı Ağustos, Malazgirt’ten Başkumandanlık Meydan Muharebesine-Ali Alper Çetin, Oğuz Kağan Mührü ve Derin Anlamı, Oğuz Kağan Kimdir? Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Sevgi üzerine ve hayata dair- Prof. Dr. Yakup İçingür, Ahmet Yesevi ve Atatürk çizgisi- Doç.Dr. Kürşad Zorlu, Orhun’dan Anadolu’ya Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Sanayi yatırımları yerinde sayıyor-Ali Alper Çetin, Alkış dergisinin 17. yılı kutlu olsun- Dr. Halil Atılgan, Musul’daki Yüzbaşım Konya’daki Abayım- Bekir Dağsever, Üçler Yediler Kırklar (Türk Mitolojisi), Sarımsak Teyze- Ayça Öztorun, Piri Reis (Öykü)- Harika Ufuk, Türkmen Feryadı: BOZLAK – Ahmet Urfalı, Çağımızın hastalığı Alzheimer – İbrahim Baykan, Yaşar Cerit Şiirleri.

 

Devamını oku →

30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

 Değerli Hemşehrilerim, saygıdeğer üyeler!

 

 Büyük Taarruz ve Zafer Bayramı’nın 96.yıldönümü kutlu olsun!

    Düşmanları yurdumuzdan kovan,

    Milli bağımsızlık ve özgürlüğümüzü kazanan,

    Laik Cumhuriyeti kuran ve çağdaş uygarlık    yolunu gösteren,

   Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla, kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle, fedakâr Gazilerimizi muhabbet ve hürmetle anıyoruz.

  Sultan Alparslan Gazi’den, Gazi Mustafa Kemal’e ebediyen vatan olan Anadolu hep Ağustos ayları ile zafer tacını süslemiştir Bu nedenle AĞUSTOS ZAFERLERİN AYIDIR…

  Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in övgüsüne mazhar olan Türk’ler için mukaddes sayılan Ağustos ayının, bu mutlu günün, ulviyeti, sevinç ve coşkusunu hemşehriler ve üyelerimizle paylaşmaktan şeref duyarız.

Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                 Ali Alper ÇETİN

                                                                               Yönetim Kurulu a.

                                                                                 Onursal Başkan