Ziyaretçi Defteri

Sitemize Hoşgeldiniz

 

ZİYARETÇİ DEFTERİ

 

 

199 comments on “Ziyaretçi Defteri

 1. Aslan dedi ki:

  Hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum. Ben de Adana Ceyhanlıyım. Çalışmalarınız da başarılar sunarım kardeşlerim. Allah’ın selamı üzerimize olsun.

 2. Ramazan Korkmazer dedi ki:

  Bende Ankara’da yaşayan Bir Adanalıyım. Ankara’nın genel manada nüfusunu Çorum,Sivas,Yozgat vs şehirlerden gelen vatandaşlar oluşturmakta. Son günlerde kendi kendime neden Ankara’da bir Adana yada Çukurova lobisi oluşamamış derken tevafuk olacak bu derneği buldum. En kısa sürede değerli Dernek yöneticilerimizle tanışmaktan onur duyacağım.

 3. Mustafa dedi ki:

  Merhaba, Ben Ankara’da çalışmakta olan bir Adanalıyım. Derneği ziyaret edip sizlerle tanışmak istiyorum. Acaba dernekte hafta sonu kimse oluyor mu? Geldiğimde konuşabileceğim birilerini bulabilir miyim?

 4. Derneği kuran ve emeği geçen herkese teşekkürler. iyi çalışmalar diliyorum

 5. Ali Faruk AVCI dedi ki:

  Adanalı olarak böyle bir vakfın varlığından yeni haberim oldu .Ankaradayım ve böyle bir derneğin olması mutluluk verici sonuçta hemşehri insanlarla birlikte olmak.Sizleri tebrik ediyorum bu konuda birleştirici tutumunuzdan dolayı.Derneğe üyelik konusunda yeterince bilgi yazmışsınız ama dernekte ne gibi faaliyetler düzenleniyor olağan toplantılar haricinde ne bileyim kahvaltı veya konferans gibi çeşitli aktiviteler hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • baskan dedi ki:

   Sayın Ali Faruk Avcı,
   Derneğimiz çok değişik etkinlikler yapmakta olup; bu faaliyetleri web sayfamızın ana sayfası “Faaliyetlerimiz” menüsünde yıl yıl görebilirsiniz. Ancak son iki yıldır beklenen etkinlikler yapılamamıştır. Dernek Şubat-2015’te Genel Kurul yapacaktır. İnşallah, yeni yönetim daha güzel etkinlikler yapar diliyoruz. Bu nedenle dernek faaliyetlerini web sayfamızdan takip edebilirsiniz.
   Bilgilerinize sunar, sevgilerimizi iletiriz.
   Tüm güzellikler sizinle olsun.

   Yönetim Kurulu

  • baskan dedi ki:

   Ek olarak tabii ki Kısır Partisi, Kahvaltı ve rutin 2 ayda bir yemek vb… düzenlenmektedir.
   Sevgiler…

 6. Haber dedi ki:

  http://www.yenibihaber.com/ sitesi oalrak başarılarınızın devamlılıgını dielriz.

 7. kanal7 sohbet dedi ki:

  S.a Hayırlı Geceler http://www.Kanal7sohbet.us olarak hayırlı olsun sayfanız. Güzel Olmuş Siteniz.

 8. Ceviz Fidanı dedi ki:

  Çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Bende Adanalı’yım böyle bir derneğimiz olduğundan haberim yoktu. En kısa zamanda üye olmak istiyorum.
  İyi Çalışmalar.

 9. Yusuf TUTUŞ dedi ki:

  Merhaba Sayın Yetkili,
  Ben Kocaeli-Gebze’de ikamet ediyorum.Buradaki Adana’lı hemşehrilerimizi bir araya getimek için uğraş içerisindeyiz. Buraya şubenizi veya temsilciliğinizi açmak için şartlar nedir?. Buradaki kültürel faliyetlerde gerek Adanamızın gerek Çukurovamızın tek bir standını dahi görmiyoruz. Bu bize büyük bir hüzün veriyor ayrıca burdaki hemşehrilerimizle bir dayanışma içierisine de giremiyoruz çünkü hepimiz birbirimizden bi haberiz. Burada Çukurova’lılık ruhunu ve milliyetçiliğini tekrar kazandırmak ve burada bir birlik ve bütünlük sağlamak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Bu konudaki yardımlarınızı bekliyoruz. İyi çalışmalar diliyorum.

  • baskan dedi ki:

   Sayın Yusuf TUTUŞ,
   Kocaeli’nde Çukurovalılar Derneği faaliyetlerine devam etmektedir.Kocaeli Çukurovalıların başkanı Erdoğan Davut ile hiç görüştünüz mü bilmiyorum? Çukurovalılar Derneği olarak size Temsilcilik verebiliriz, Şube olarak görev verebiliriz. Ancak bu konuyu Başkanımız Halil Gök ile bizzat görüşmeniz gerekmektedir. Web sitemizde Başkanın telefonları bulunmaktadır.
   Sevgi ve saygılar. Tüm güzellikler sizlerle olsun.

   Yönetim Kurulu

  • meryem dedi ki:

   slm tum adana ve ceyhan lıları bır araya getırmeyı hedefledıgımız bır dernek kurduk ADANA CEYHAN Doruklular kultur ve dayanışma dernegi,insanlarda bır guven sorunu var,bir turlu kalabalık bır etkınlık yapamadık sadece kurultayımızda yaklasık 250 ve 300 e yakın kısıyı agırladık tum masraflarını ustlendık hepsi toplanıyoruz 30 kıyı gecmeyen bır topluluk bende dıyorum bır yerde bır eksıgımız var ama nedır dıye dusunuyorum…..dernek dıye yurt dışında yasayan kısıler söz konusu uyelık aidatları olunca kımseden tık yok kımse sormuyor bu dernegın kırası muhtasar ve stopaj vergılerı..üstelık dernegımız uluslar arası şubelı bır dernek …

   • baskan dedi ki:

    Meryem hanım,
    Biz bölgemizi Sosyolojik, ekonomik, cografi vb konularda değerlendirdik. Bunun sonuçlarını elektronik ortamdan paylaşılması da etik değil. İnşallah birlikte yapacacığımız bir etkinlikte bunları tartışabilir, masaya yatırabiliriz. Sizin karşılaştığınız sorunlara şaşırmıyorum. Çünkü Çukurova’nın iş dünyasında ve bürokraside neden başarılı olmadığını çok iyi etüd ettik…
    Bizim yapabileceğimiz bir hizmete her zaman hazırız.
    Sevgiler, tüm güzellikler sizlerle olsun.

    Ali Alper ÇETİN
    Onursal Başkan

    • baskan dedi ki:

     Meryem hanım,
     Ceyhan ve Ceyhanlıları iyi tanıyorum. Ben Ankara’da ki Ceyhan Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin kurucu başkanıyım (1991) 1991-1995 arasında da başkanlığını yürüttüm. Bu nedenle ne gibi sıkıntılar çektiğinizi gayet iyi biliyorum.
     Bu nedenle size Allah yardımcınız olsun diyorum.
     Sevgiler
     Ali Alper ÇETİN
     Onursal Başkan

  • erdoğan davut dedi ki:

   merhaba sevgili hemşerim..05325579970 numaram…izmitte yaşıyoruz.

 10. Ömer dedi ki:

  Merhaba,

  Ankarada yaşayan bir Adanalıyım. Derneğe üye olmak için gerekli evrakların mail adresime gönderilmesini rica ediyorum.

  Saygılarımla.

  • baskan dedi ki:

   Ömer bey,
   Bazı dernekler, sanal yolla üye kayıt etse de bu yasal değildir. Bu nedenle 2 ad. fotoğrafla birlikte bizim vereceğimiz “Üye Kayıt Formunu” doldurmak suretiyle üye olabiliyorsunuz. Üye kayıt işlemi için dernek merkezimize teşrif etmeniz gerekmektedir. Tüm güzelliklerin sizin olması dileklerimizle bilgilerinizi rica ederiz.

   Yönetim Kurulu

 11. İLKER SARI dedi ki:

  Başkanım ve Tüm emeği geçenler Böyle bir dernek ve çatısı altında toplamak güzel bir çalışma.Ama artık sosyal medya gerçeğide var.Facebook veTweter ortamına düşüncelerin,yapılanların,Ziyaretlerin paylaşıldığı daha çok Çukurovalılara ulaşacak bir Resmi sayfa açmanız dileğiyle..Saygılar.

  • baskan dedi ki:

   Sayın İlker Sarı,
   Teklifiniz için teşekkür ediyorum.Twitterda “Çukurova Lobisi” adlı sayfamız vardır. Ayrıca Facebook’ta merkez olarak; Çukurovalılar Der, Çukurovalılar Der II ve Çukurova Lobisi isimli sayfalarımız var. Bunun dışında facebookta 18 adet temsilciliğimiz bulunmaktadır.( Çukurova Lobisi Adana, Çukurova Lobisi Ceyhan, Çukurova Lobisi Osmaniye, Çukurova Lobisi Tarsus vb……)
   Sevgi ve saygılar sunarım.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği
   Onursal Başkan

 12. Şahin BAKAR dedi ki:

  Merhaba İyi Günler
  Yeni Binada Yeni Yönetime Başarılar Dilerim.
  Uzun yıllardır Ankaradayım,
  Ankaradaki Adanalıların ve Bölge İnsanımızın bir araya gelmeyip diğer bölge insanları gibi birlik ve beraberliğimizin olmadığından yakınıyoruz, ama aslında birazda suçlu biziz fazla zaman ayırmıyoruz bu tür görüşmelere,Dışarıya fazla göç vermeyen bir bölge olduğumuzdan dolayı Ankarada olanlar genelde kamuda çalışan hemşerilerimiz bu yüzdende mesai bitimi sonrası derneğin kapalı olduğunu düşünüyoruz.
  Rica etsem Derneğimizin hafta içi ve hafta sonu hangi saatler arasında açık olduğunu sitede yada burada yayınlarsanız sevinirim. iyi çalışmalar.

  • baskan dedi ki:

   Sayın Şahin Bakar,
   Göstermiş olduğunuz ilgiye yürekten teşekkür ediyoruz. Derneğimiz İzmir Caddesinde hizmet verirken haftanın yedi günü açıktı. Ancak Aktaş’a semtine taşınınca böyle bir hizmeti sunamadı. Ancak yeni taşındığımız Balgat’taki adresimiz (İletişim menüsünde) her gün bulunamıyoruz. Ancak yeni olduğu için Cumartesi ve Pazar açık oluyoruz. Sekretarya bulundurmayı düşünüyoruz. Ama teklifiniz güzel; açık gün ve saatlerimizi eskiden olduğu gibi, kısa zamanda web sitemizde ilan edeceğiz.
   Tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılar sunar, tüm güzelliklerin sizinle olmasını dilerim.

   Halil Gök
   Çukurovalılar Derneği
   Genel Başkanı

 13. FİGEN KARA dedi ki:

  Derneğin sayın yöneticileri Ankarada bir derneğimiz olduğunu bugün internetten öğrendim. Hemen üye olmak istiyorum. Acaba internetten üye olabilirmiyim? Üyelik şartları nelerdir? Bilgi alırsam memnun olacağım.Saygılar. iyi çalışmalar… Av. Figen KARA

  • baskan dedi ki:

   Sayın Figen Kara,
   Derneğimize olan ilginiz için teşekkür ediyoruz.Sanal ortamda üye kaydı yasal değildir. Bazı sivil toplum kuruluşları sanal yolla üye kaydı yapsa da biz bunu uygun bulmuyoruz. Üye kayıt formu doldurup, 2 adet fotoğrafla üye olabiliyorsunuz.Size Üye kayıt formu e-posta ile gönderelim, siz renkli çıktı alıp doldurursunuz.Sonra bunlar bize iletirsiniz.
   Sevgiler.Tüm güzellikler sizinle olsun.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 14. Oğuz dedi ki:

  Başvuru hakkında bilgi almak istiyorum.İletişim kısmındaki telefon adresine ulaşılmıyor.

  • baskan dedi ki:

   Sayın Oğuz Tokdemir,
   Derneğimizin telefonlarına cevap verecek eleman olmadığı ve gönüllü öğrenci bulamadığımızdan maalesef böyle oluyor.
   Burs başvuru şartlarıyla ilgili tüm bilgiler. http://www.cukurovader.org.tr (yani girdiğiniz bu site) adresli internet sitemizin ana sayfa “Burs Hizmetimiz” menüsünde açıklanmıştır.
   Bilgilerinizi rica eder, size başarılar dileriz.

 15. MAHMUT ŞAHAN dedi ki:

  Sayın başkanım. Etimesgut’ta oturan Osmaniyeli bir kardeşinizim bu günlerde geniş katılımlı festival şenliklerimiz yapılmaktadır.Bu şenliklerde hemşehri derneklerini ziyaret ederken neden biz yokuz sorusunu kendime sordum.Bu konuda müsait olduğunuz bir zaman diliminde görüşmek isterim.Saygılarımla.

  Emekli Hava Astsubayı
  0 530 326 82 32

  • baskan dedi ki:

   Sayın Mahmut Şahan,
   Bu şenliklerden bize davet gelmedi ve haberimiz de olmadı. Yoksa bu festivale şerefle katılırdık. Tarihlerini belirtmemişsiniz, şu an devam ediyor mu bilmiyorum?
   Soyadınız Şahan olduğuna göre ailenizin çoğunu tanıyorum ve bunlar bizim dostumuz. Dr.Nevzat Şahan, Diş Hekimi Mehmet Şahan, Süleman Şahan, Ali Şahan, Muhammed Şahan vb…Osmaniye’de ki sevdiğimiz can dostlar.
   İlginiz ve duyarlılığınız için teşekkür eder, sevgi ve saygılar sunarım.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 16. Emre dedi ki:

  Derneğin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim..

  • baskan dedi ki:

   Sayın Emre Karalar,
   Güzel temenniniz için teşekkür eder, sevgi ve saygılar sunarız.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Başkanı

 17. fehmi sarıkodal dedi ki:

  Derneği kuran ve emeği geçelerei tebrik ediyorum

  • baskan dedi ki:

   Sayın Fehmi Sarıkodal,
   Bizleri motive etmenizden dolayı çok mutluyuz. İnşallah sizlere layık hizmetler veririz. E-postanızda belirttiğiniz güzel temenni ve duygularınız için teşekkür eder, tüm güzelliklerin sizinle olmasını dileriz.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 18. fikret dedi ki:

  ben bir kastamonulu olarak adanalıların birbirine destek olmadıgını görmekteyim ve neden? diyeceksiniz çünkü sizin okadar sanatçılarınız var okadar baglı görünüyorsunuz ama ben bir kastamonulu olarak bunu sizde görmüyorum.destek olsanız bir birinize eminimki adana bence daha da büyük bir il olur. benim ses sanatçısı arkadaşım var onunla konuşurken dedimki sizde dernekler varmı diye sual sordum malesef yok hayır dedi peki neden yok sorusunu sizlere soruyorum.teşekkür ederim.

  • baskan dedi ki:

   Kastamonulu Fikret Arkadaşım,
   Evet maalesef Adanalılar birbirine destek olmuyor. Akdeniz ve Çukurova’da mensubiyet duygusu çok zayıf. Ha keza Ege bölgesinde de öyle. Oysa Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde aidiyet, mensubiyet duygusu çok yüksektir.
   Biz bize gelen her hemşehrimize destek olmuşumuzdur. 42’si burslu 360 yüksek öğrencimiz, “Çukurova Evi” misafirhanemiz. Çukurova Lobisi adlı aylık yayın organımız var..Vb..Çukurovalılar Derneği reytingde Türkiye birincisi, genel sıralama da Artvinlilerden sonra ikinciyiz. Siz bak, en azından ziyaretçi defterimize yazmışsınız. Sizin o sanatçı arkadaşınız bize en azından e-posta atamazmıydı? Derneğimizi ziyaret edemezmiydi? Kusura bakmayın, Adanalı o sanatçı arkadaşınız eksikliği kendinde arasın.Biz kim olduğunu bilmiyoruz gelip bizimle tanışabilirdi…
   Bu bilişim çağında derneği her halükarda internettten ulaşabilir..Ama yine de uyarınız için teşekkür ediyorum. Lütfen web sitemize girip mevcut yönetim kurulu listemizi inceleyiniz.Nasıl bir derneğiz. Diğer taraftan daha dün en büyük siyasi partinin grup toplantısında “Çukurovalılar Derneği” örnek gösterilmiştir. Bilmediğimiz o Adanalı sanatçı arkadaşınız için ne yapmamız gerekirdi siz cevaplayın.
   Tüm güzellikler sizinle olsun. Sevgiyle kalınız.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 19. Turgay dedi ki:

  Sitenizi inceleme imkanı buldum. Elinize saglık güzel olmus.

 20. Euromedya dedi ki:

  istanbul web tasarım ve web yazılım firması olarak http://www.euromedya.com adresinden sitemizi inceleyebilirsiniz.. Sitenizi başarılı bulduğumuzu belirtmek isteriz

  • baskan dedi ki:

   Sayın Yetkili,
   Güzel duygularınız için teşekkür ederiz. Ankara’da Şubeniz’in olup olmadığını öğrenmek istiyoruz?
   Sevgiler…Tüm güzellikler sizinle olsun.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 21. KAMİL SÖNMEZ dedi ki:

  MERHABA ÖNCELİKLE SİTENİZİ TEBRİK EDERİZ. ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAYIN HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLERİM. TOPTAN YEDEK PARÇA http://www.toptanotoyedekparca.com

  • baskan dedi ki:

   İLGİNİZ ve GÜZEL TEMENNİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, SEVGİ ve SAYGILAR SUNARIZ.
   ALİ ALPER ÇETİN
   ÇUKUROVALILAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

 22. KAMİL SÖNMEZ dedi ki:

  MERHABA ÖNCELİKLE SİTENİZİ TEBRİK EDERİZ. ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAYIN HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLERİ. TOPTAN YEDEK PARÇA

 23. Sinan Kurt dedi ki:

  Kendisini tanımaktan onur duyduğum değerli başkan Ali Alper Çetin’in nezdinde tüm emek verenleri kutlrım.

 24. PERVİN ERSÖZ dedi ki:

  Derneğin sayın yöneticileri:
  ADANA doğumluyum ve 20 yıl eğitime hizmet vermiş bir emekliyim. Ankarada bir derneğimiz olduğunu bugün internetten öğrenmiş bulunuyorum. İNANIN ÇOK ÇOK MUTLUYUM. Hemen üye olup etkinliklere katılmak istiyorum.
  YENİ adresinizi aldım. Acaba internetten üye olabilirmiyim,
  üyelik şartları nelerdir.bilgi alırsam memnun olacağım.Saygılar

 25. Aytemur Yıldır dedi ki:

  Başta Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı Ali Alper ÇETİN olmak üzere Çukurovalılar Derneği Yönetim Kuruluna teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Peygamber efendimiz (sas) şöyle buyurmuştur:
  “Hiç bir müslüman yoktur ki, o, ağaç diksin yahut ekin eksin ve mahsûlünden insan, kuş, kurt yesin de kendisi bundan istifade etmiş olmasın Elbette o müslüman da diktiğiyle, ektiğiyle sevap alır ” (Tecrid-i Sarih Trc VII, 121)

 26. Çukurova Lobisi Ceyhan dedi ki:

  GEÇEN SAYILAR KADAR GÜZELİKTE OLAN ” Çukurova Lobisi”DEGİMİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ. BAŞAKANIMIZ ALİ ALPER ÇETİN ve EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARI TEBRİK EDİYOR, SAYGILAR SUNUYORUZ.

 27. ZİHNİ SİNİR dedi ki:

  İNSAN BİR COĞRAFYADIR
  İnsanın değişmesini zorlaştıran etmenlerden birinin de, onun bir coğrafya olduğunun anlaşılmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Onu meydana getiren yalnızca düşünce sistemi olmadığı için, onu yalnızca bilgiyle değiştirmeye çalışmak büyük bir yanlıştır.
  İnsan, coğrafyasıyla düşünür, değişir. Dönüşümünde “bilgi”nin yanı sıra coğrafyayı oluşturan diğer öğelerin de etkileri vardır. Bilgi yalnızca onun düşüncesi üzerinde yoğunlaşan bir etki yapar.
  Evrenden gelen uyaranlar, kapsama alanından geçerek coğrafyanın içlerine ulaşır. İnsan kapsama alanıyla bir insandır. Kapsama alanı onun coğrafyasıdır. Coğrafya evrenden aldıklarıyla dönüşür. Evren de coğrafyadan kazandıklarıyla! Coğrafya evreni kendine kendini evrene yansıtır. Coğrafya bir eylem merkezidir. Etki alanındaki diğer coğrafyalarla bir arada yaşaması sağlıklı iletişim olanağı ile gerçekleşebilir.
  Coğrafya aynı zamanda bir “üretim” “yaratım” oluşturma merkezidir. Hangi yönümüz zayıf? Sorusuyla coğrafyamızın gücü sorgulanabilir. Bağımsızlık, yaratıcılık mücadele etme ve direnme gibi yönlerimiz irdelenebilir.

  Anılar “Cehennem Sıcağında”

  Bir yaz fırtınası bu
  Ansızın esen
  Ağaç dallarına tünemiş
  Bir sürü yorgun kuş
  Ve dere kenarında şarkı söyleyen o kız

  Ruhları sakinleştiren bir ninni gibi
  Yolunu kaybetmiş yolcuların
  Etrafında dönen incecik esintiler
  Ve hayata küsmüş bir adam

  Çöküyor olduğu yere
  Su sızıyor gözkapaklarından aşağı
  Tedirgin edecek bir şey kalmadı ya
  Bu cehennem sıcağında
  Dalıyor o da uykuya

  Kasıp kavuran ateşini
  Salma üstüme ey güneş
  Bekle, insaf et biraz
  Ört gözlerimi uyku
  Asılık çınar ağacının gölgeleriyle

  Sonsuza dek sürüp gitsin bu kısacık süre
  Düşler sevgilime kavuşturunca beni
  Sarılacağım ona hasretle
  Mutlu ve huzurlu bir şekilde
  Sonra ne kötülük yaparsanız yapın
  Umurumda değil
  Onur Sezgin 11.08.2010

  1.perde 2.kısım “O kız”

  Nereye gitsem, o kız çıkıyor önüme
  Hep o içimdeki derin aynadan bakıyor yüzüme
  İçtiğim suda bile gölgesini görüyorum

  Baharın süslediği ovalara çıkıp
  Leylak dallarından çelenkler yapmış
  Sabırla bekliyor beni, bir balıkçı gibi
  Sonra atıyor ağlarını üstüme
  Onur Sezgin 16.08.2010

  1.perde 3.kısım “Uçup Gidersem Eğer”

  Sis olur
  Uzanır bir örtü gibi üzerimize
  Sonra yavaş yavaş kaybolur
  Ya anılar?

  Hançeri kendine doğru çevirmişsin
  Bu ne demek oluyor böyle?

  Bir gün uçup gidersem eğer
  Sen yaya kalacaksın
  Akşam gölgeleriyle

  Bense, çakıl taşları üzerinde
  Yürümek zorunda olsam bile
  Yine de seninle yürümek isterim

  Sana bir avuç inci gönderiyorum
  Işıl ışıl tak onları,
  Portakal çiçekleriyle tak
  Onur Sezgin 18.08.2010

  Gökteki bulutlar olduğu gibi
  donup kalsa
  O güzel kızlar karşımda durur
  bir süre daha

  Güneş nereye kayboldu?

  Ya bu çiseleyen yağmur?

  Bahar eski bahar değil mi?

  Bir ben mi kaldım değişmeyen?
  Onur Sezgin 28.08.2010

  Partilerin derin karanlığında
  Halk öyle çok uyutuldu ki,

  Artık hiç bilemiyor
  Düş nedir, gerçek nedir?

  Gece yarısında bir ana
  Acı acı inliyor

  Belli ki unutsa huzura kavuşacağı
  Bir şeyler hatırlamış
  Onur Sezgin 30.08.2010

  Sonbaharda yükselen sisleri
  Geride bırakarak uçuyor göçmen kuşlar

  Bulutlara karşı kanat çırpıp
  Rüzgara meydan okuyarak

  Onlarla dost olabilmek için
  Hep tomurcuklar açtı bahçemde

  Şimdi her yer çiçekle doldu
  Ama bendeki özlem hala tomurcuk

  Bin okla vurdu beni zaman
  Çakılıp kaldım olduğum yere

  Güya hiçbir yaydan çıkmamış bu oklar
  Gerçek söyledikleri gibiyse
  Delik deşik oluşum niye
  Onur Sezgin 10.09.2010

 28. HALİM ÖZTOPRAK dedi ki:

  3.ALTIN TURAÇ ÖDÜLÜ İÇİN ;YUMURTALIK-CEYHAN-KOZAN-DÖRTYOL TEMSİLCİLERİ OLARAK STK.TEMA VAKFI İL BAŞKANI HALİL AKYÜREK BEYE ÖDÜL VERİLMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.SAYGILAR.

  • baskan dedi ki:

   Sayın Halim Öztoprak,

   Çukurova Lobisi dergimizin 3. Altın Turaç Ödülleri tüm kategorilerde, elektronik oylamada en çok oyu alan kişi ve kuruluşlara verilecektir.
   Bilgilerinizi rica ederiz.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurova Lobisi imtiyaz Sahibi

 29. HALİM ÖZTOPRAK dedi ki:

  SİTENİN BAĞLANTILAR BÖLÜMÜNDE YUMURTALIK HABER GAZETESİ VE YUMURTALIK HABER VEB SİTESİNİN ADI NEDEN GEÇMİYOR?….

 30. Çukurova Lobisi Osmaniye dedi ki:

  Yeni yönetim kurulunu yürekten kutlarken, Dernek ve vakıflar arasında Türkiye’de reytingte şampiyon ve genel sıralamada ise ikinci olan Çukurovalılar Derneğini genel sıralamada da şampiyon görmek istiyoruz. Saygılar Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun.

 31. Gürdal Erinç dedi ki:

  Sn. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri.
  Yeni görevinizde başarılar diler, ilk toplantıda sağlık sorunlarım sebebi ile yanınızda olamamanın üzüntüsü ile en kısa zamanda aranızda olmak dileği ile sağlık ve esenliker dilerim, saygılarımla
  Gürdal ERİNÇ

 32. Orhan Gazi Yüce dedi ki:

  Çukurovalılar Derneği güçlü kimliği ile artık her kurum ve kuruluş tarafından kabül görmektedir.Yeni seçilen yönetim kurulunun bunu zirveye çıkaracağına inanıyorum. Sayın Başkan Ali Alper Çetin şahsında tüm yönetim kurulunu tebrik eder, saygılar sunarım.

 33. Çukurova Lobisi Tarsus dedi ki:

  Yolunuz açık olsun Çukurovalılar!…Sizin için duacıyız…

 34. Çukurova Lobisi Silifke dedi ki:

  YÖNETİM KURULUNDA HANIMLARIN TEMSİL EDİLMESİ. HELE YILDIZ ÇAM HANIMEFENDİ GİBİ DEĞERLİ BİR SANATÇIMIZIN YÖNETİMDE YER ALMASI, ÇOK PROFESYONELCE OLUŞTURULMUŞ BİRYÖNETİM. SİZLERİ İÇTENLİKLE TEBRİK EDERKEN BAŞKAN ALİ ALPER ÇETİN’İ BİR KEZ DAHA KUTLUYOR SAYGILAR SUNUYORUZ.

 35. Çukurova Lobisi Adana dedi ki:

  Akademisyen, Sanatçı, bürokrat, iş adamı…Ekibin güzelliğine bakın…Sizi kutluyor, saygıyla selamlıyoruz…

 36. Çukurova Lobisi Kozan dedi ki:

  3. Olağan Kongerimiz yöremiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlı olsun.
  Sayın Genel Başkan ve yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.
  Çukurovanın bağrından selam ve hürmetler
  Ali HATALMIŞ
  Çukurovalılar Derneği Kurucu Üyesi
  Çukurova Lobisi Kozan Temsilcisi

 37. Çukurova Lobisi Kozan dedi ki:

  KUTLUYORUZ…DEV BİR KADRO…SIKI DURUN ŞER GÜÇLER ÇUKUROVALILAR DERNEĞİ GELİYOR!…

 38. Çukurova Lobisi Ceyhan dedi ki:

  Ceyhanımızın Yüz Akı Başkan Ali Alper Çetin’in böyle güçlü yönetim kurulu ile çok daha güzel işler başaracağına inanarak, başkan ve yönetim kurulunu tebrik eder saygılar sunarız.

 39. Suat dedi ki:

  Adanalı olmayan ancak bizleri çok seven ve benimde onu çok sevdiğim bir abime armağan etmek üzere, her türlü masrafı tarafımdan karşılanmak suretiyle, bir adet ADANA İKTİSADİ ve TİCARİ İLİMLER AKADEMİSİ ceket yaka rozeti arıyorum.
  Saygılarımla,

  • baskan dedi ki:

   Sayın Hemşehrim,
   Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi rozeti temin etmeye çalışıyoruz. İnşallah temin edip size ulaştıracağız. Lütfen bizimle irtibatı kesmeyiniz.
   Sevgiler, saygılar…
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 40. ayse nur dedi ki:

  neden yorumlar yayınlanmıyor

  • baskan dedi ki:

   Ayşenur Kardeşim,
   Web sitemize yapılan bütün yorumlar onaylanır. Şimdiye kadar siz tek bir yorum yapmışsınız ve onaylanmış. Ancak yorumunuzu bizim Anasayfadaki faaliyetlerimiz menüsüne yaptığınız için onayı da orada görebilirsiniz.
   Bilgilerinizi rica ediyorum.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 41. ayse nur dedi ki:

  bende adanalıyım vede derneği ziyaret etmek memleketli olduğum insanlarla görüşmek vede sırtımı dayayabileceğim güvenilir insanlarla tanısmak istiyorum.baktım ama bi adres bulamadım acaba ankarada nerede bu dernek.birileri bilgi verirse çok mutlu olurum ben ayse nur

  • baskan dedi ki:

   Kardeşim Ayşenur,
   Dernek adresimiz; http://www.cukurovader.org.tr adresindeki web sitemizin Anasayfasında “İletişim” menüsünde yazılı bulnmaktadır. İlginize teşekkür ediyoruz.Derneğimize üye olabilirsiniz, herzaman ziyaret edebilirsiniz.
   Sevgiler…

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 42. Ercümend Sinan Yavuz dedi ki:

  Yurtdışı seyehatlerimin yoğunluğu nedeniyle geç haberdar olduğum sayın genel başkan’ın babasının vefatından ötürü baş sağlığı diler merhumua cenab_ı hak’tan rahmet dilerim.

 43. GÜRDAL ERİNÇ dedi ki:

  SAYIN ALİ ALPER ÇETİN BABANIZIN VEFATINI ÜZÜLEREK ÖĞRENDİM TÜM AİLENİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLER ALLAHTAN BAŞKA ACILAR VERMEMESİNİ DİLERİM.

 44. Gürdal Erinç dedi ki:

  SİTE VE DERGİMİZİ SÜREKLİ TAKİP EDİYORUM ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLER BAŞTA SN.ALİ ALPER ÇETİN SN.TEMEL ÇÜRÜK SN.ORHAN GAZİ OLMAK ÜZERE BÜTÜN YÖNETİM DENETİM KURULU VE DİĞER ÜYELERİMİZİN BAYRAMINI KUTLAR SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.

 45. Kadir KILIÇI dedi ki:

  Merhaba Sayın Başkanım,

  Sizin gibi çalışkan, dürüst, özverili, ufku açık bir başkanımız olduğu için çok mutluyum. Diğer derneklerle bizim derneğimizi karşılaştırdıkça; bu kadar çok aktivitenin yapılmasının, bu kadar çok çalışılmasının, derneği hep ileriye ama sadece ve sadece ileriye taşınmasındaki başarılarınız için öncelikle sizi ve diğer yönetim üyelerini gönülden kutlar ve başarılarınızın devamını temenni ederim. Sayın başkanım sizin gibi bir başkanın her daim derneğimizin başında olmasını ve bizlere bir baba misali yol göstermesini çok isterim.

  Sizin bilginiz, tecrübeniz ve önderliğiniz sayesinde inanıyorum ki Çukurovalılar Derneği Ankara’da en çok çalışan, sesi duyulan ve çıkan, birlik ve beraberliğini sağlamış olan, böyle yaban ellerde insanların birbirine inanıp kardeştende öte bir sevgiyle birbirine bağlanmasında önder olup yardımcı olmanız kadar kutsal birşey olamayacağına inanıyorum.

  Sayın sevgili başkanım, bütün bu emekleriniz, çabalarınızla harcadığınız sevgi ve enerji için size ve sizin gibi özverili insanlara bütün çukurovalılar her zaman minnettar olacaktır.

  Veteriner Hekim Kadir KILIÇLI.

 46. serkan SAĞLAM dedi ki:

  Antalyadaki Adanalılar iletişime geçelim halkinsesi1@hotmail.com

 47. HALİM ÖZTOPRAK dedi ki:

  16.OCAK CUMARTESİ AKŞAMI ANKARA SÜRMELİ OTELDE YAPILAN CUKUROVALILAR KURTULUŞ GECESİNE KATILAMADIGIM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM.GECENİN ÇOK İYİ GECTİĞİNİ BASINDAN ÖĞRENDİM.BAŞTA CUKUROVALILARIN DUAYENİ GÜZİDE İNSAN ALİ ALPER ÇETİN BEY VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.KARADENİZLİLER,EGELİLER VS.YAPTIKLARI LOBİCİLİKLE HÜKÜMETTE BAKANLIK KAPMAKTALAR.ADANA BÜYÜK ŞEHİR VE CEYHAN BELEDİYESİNİN ÇUKUROVALILAR DERNEGİNE TEPKİSİNEDE ANLAM VEREMİYORUM.

 48. KURTKULAGI,KURTPINARI VE CEVRE KÖYLERİ KALKINDIRMA,DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEGİNİN BAŞKANI OLARAK DEGERLİ BAŞKAN ALİ ALPER ÇETİN BEY VE YÖNETİMİNE TEBRİKLER EDER SAYGILAR SUNARIM.GECENİN İYİ KALABALIK GEÇTİĞİNEDE ÇOK SEVİNDİM.SAYGILAR.TACETTİN SEZGİN

 49. HALİM ÖZTOPRAK dedi ki:

  ÖNCELİKLE 16.OCAK CUMARTESİ GÜNÜ ANKARADA YAPILAN CUKUROVALILAR KURTULUŞ GECESİNİN ÇOK İYİ GECTİĞİNİ BASINDAN ÖĞRENDİM VE CUKUROVADA YAŞAYAN BİREY OLARAK GURUR DUYDUM.ANKARADA BU ÖDÜL GECESİNİ DÜZENLEYEN BAŞTA ALİ ALPER ÇETİN VE YÖNETİM KURULUNU KUTLUYORUM.KARADENİZLİLER,EGELİLER DERNEK LOBİLERİ SAYESİNDE HÜKÜMETTE BAKANLIK ALMAKTALAR.BİZLER BU KONUDA NEDEN ZAYIF KALIYORUZ.ÖZELLİKLE ADANA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE CEYHAN BELEDİYE BAŞKANININ LOBİCİLİĞE DESTEK VERMEYİŞLERİNE DE ANLAM VEREMİYORUM.

 50. Yaşar Cerit dedi ki:

  Beyincikler

  Anasına soğuk ve yağmurlu,
  Köleleşmiş nasırlı ellerle,
  Bu sabahta akan dünyanın,
  En güzel çayının kenarında,
  Anasına yoksullaşıyor,
  Yok oluyor;
  Oluyor izden giden özden.
  Dilimlenen bağırttırarak,
  Keyifle izlenilen,
  Acınmayacak bu varlıklara,
  Düşleri bazılarının büyükte olsa,
  Çoğunun bağırsakları çalışmıyor;
  Yediği diyet bisküvileri oysa.
  Yaşamları fotomontaj fotoğrafları,
  Sıfırlaşan kara kalem yaşları,
  Ölümlü dizellikli beyincikler;
  Beyincikler gelincikler.
  Anasından almış vaz geçilmeyecek,
  Çok şey yemek isteyecekler,
  Anasına soğuk,
  Babasına soğuk,
  Sıcak yüzleri özleyecekler.

  Yaşar Cerit

 51. Mehmet Keleş dedi ki:

  Dernek ve siteden bugün haberim oldu. Ankara’da çalışıyorum. Memleket havası almak için ilk fırsatta derneği ziyaret edecem inşallah.
  (Ziyaretçi defterindeki yeni kayıtlar üst tarafta eskiler altta olsa daha güzel olur.)

  • isa dedi ki:

   Sayın Mehmet Keleş,
   Göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum.Ben 15 aydır Başkanlık yapıyorum.Derneğimize güçlü bir kimlik kazandırdım.Sesimiz Ulusal ve yerel basında, Meclis dışındaki siyasi partilerden daha çok yer buluyor. İnşallah daha güzellerini birlikte başaracağız. Ayrıca ziyaretçi defterimizde ki teklifiniz için çok teşekkür ediyorum, mutlu oldum. Başkanlığım döneminde böyle üretken, teklif getiren ikinci kişi siz oldunuz. Yapıcı teklifinizi derhal gerçekleştireceğiz.
   Tüm güzelliklerin sizi olması dileklerimle sevgilerimi iletiyorum.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 52. Doğan Gazi Arslan dedi ki:

  harika,gerçekten köklü bir şehrin köklü birer bireyleri olarak halkımla halk olmaktan onur ve mutluluk duydum.elinize sağlık güzel bir oluşum.

  • isa dedi ki:

   Sayın Doğan Gazi Arslan,
   Bu, onur verici, güzel, bizleri motive edici temennileriniz için teşekkür ederim. Sizlere layık olabilirsek ne mutlu.Tüm güzelliklerin sizin olması dileklerimle sevgi ve saygılar sunarım.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   (Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi)

 53. Ömer Hayal dedi ki:

  Sayın başkan Ali Alper Çetin’in şahsında Çukurovalılar Derneği ve Çukurova Lobisi dergisine katkı sunan herkesi kutlar, bir Çukurova’lı olarak teşekkür ederim.
  Ömer Hayal

 54. ömer hayal dedi ki:

  Sayın başkan Ali Alper Çetin’in şahsında Çukurovalılar Derneği ve Çukurova Lobisi dergisine katkı sunan herkesi kutlar, bir Çukurova’lı olarak teşekkür ederim.

  • isa dedi ki:

   Sayın Ömer Hayal,
   Güzel temennileriniz için teşekkür eder, tüm güzelliklerin sizinle olmasını diler, Yönetim Kurulum adına saygı ve sevgiler sunarım.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   (Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi)

 55. Yaşar Cerit dedi ki:

  Emmioğlu

  Bülbül konar gonca güle,
  Gülde diken vardır kele,
  Battığını bile bile,
  Emmioğlu sevdiniz mi

  Ekin ektiğim yurtları,
  Su içtiğim arkları,
  Sırt verdiğim dutları,
  Emmioğlu kestiniz mi.

  Ceyhanın suyu bulanmış,
  Kesikkeliden dolanmış,
  Tarla takımlar sulanmış,
  Emmioğlu gezdiniz mi.

  Ebemgil tırşık pişirmiş,
  İçine kaşık düşürmüş,
  Döğmeyi çok şişirmiş,
  Emmioğlu içtiniz mi.

  Gece nara atardınız,
  Hep yerlere yatardınız,
  Irmak yakın batardınız,
  Emmioğlu çimdiniz mi.

  Köylüm içer dalaşır,
  Dili diline dolaşır,
  Hep bizimkiler kollaşır,
  Emmioğlu içtiniz mi.

  Buğdaylar başaklar vermiş,
  Biçerciler gelivermiş,
  Muhtar gile doluvermiş,
  Emmioğlu biçtiniz mi.

  Bildiniz mi hey bildiniz mİ,
  Köyü anlattım gördünüz mü,
  Cerit yaşarı sevdiniz mi,
  Bunu okurken güldünüz mü,
  Emmioğlu güldünüz mü.

  Yaşar Cerit

 56. Yaşar Cerit dedi ki:

  Mehmetçik

  Dün kundakda,ninnilerin sesiydi
  Çağı gelmiş,sülüs almış Mehmetçik
  Okul yollarında,bir öğrenciydi
  Omuzuna,tüfek takmış Mehmetçik.

  Annesinin,kınalı kuzusuydu
  Halay çeker,lorki oynar Mehmetçik
  Tren garlarının,son yolcusuydu
  Sılasına,mendil sallar Mehmetçik.

  Marş söyler,söyletir inletir
  Kuzum çavuş olmuş,emir iletir
  Kışlada,dört köşeye dinletir
  Hasret türküleri,söyler Mehmetçik.

  Güle güle gönderdik,onu askere
  Can verdik,Cana gelmedi teskere
  Vatan sağolsun dedik,yüzbin kere
  Şehit olmuş Eruhda,dönmüş Mehmetçik.

  Kaşları kara,gözleri karaydı
  Vurulmuş bereli,yüzü yaraydı
  Belinde buz tutmuş,bir mataraydı
  Cudide uzanmış,kalmış Mehmetçik.

  Botuna kan damlamış,derdim azar
  Komutan ağlar,zayiyatı yazar
  Emmi dayısı,toprağını kazar
  Kan gölü içinde,yatar Mehmetçik.

  Yaşar Cerit

 57. Yaşar Cerit dedi ki:

  Bende çok sevinirim Ali bey.Bir çukurovalı insan olarak tabi ki ülkemin bir çok yerlerinde şiirlerim yayınlanıyor ve radyolarda okunuyor ama her yiğidin gönlünde bir arslan yatarmış derler ya benimde gönlümde yatan doğduğum şehrin gazetelerinde okunsun,yayınlansın,burdan teyit ediyorum google yaşar cerit yazınız ve kayıtlı 300 adet şiirim bulunmaktadır,buyrun ister gazetenizde ,ister derginizde,istersenizde radyolarda yayınlayın veya yayınlattırın efendim.Saygılarmla Adana sevdam büyüktür benim……

 58. Yaşar Cerit dedi ki:

  Tahiri Tahirleştiren

  Seni uğurlarken gördüm,
  Dün akşam umutlarımın ağladığını,
  Param parça yüreğimde,
  Ardından bakarken gördüm.
  Yokluğun ucuzluğuda yokmuş,
  Liğme liğme düşlerimde,
  Pahalı yaşamadık ki biz,
  Kahroluyorum kendi kendime,
  Düşünüyorum işte kendimce;
  Kendi kendime Söylendikce.
  Şairin mısralarından arta kalan,
  Tahiri tahirleştiren,
  Zöhre olmadığını olmadığınıda,
  Ben anlıyorum işte.
  O ezgileri dinledikce,
  Sığınıyorum şu akşamlara,
  Zifiri karanlıklar içindeyim,
  Sonsuzluğu keşfetmekteyim,
  Anlıyorum işte,
  Tahiri düşündükce,
  Yine hüzünlerdeyim;
  Yine kederlerdeyim işte.

  Yaşar Cerit

 59. Yaşar Cerit dedi ki:

  Yumma Yumma Gözlerini

  Nazlı seherde uyursun,
  Ben özledim sözlerini,
  Cevapta vermez durursun,
  Yumma yumma gözlerini.

  Anam gideli çok oldu,
  Biz kaldırdık bezlerini,
  Hadi kalk sabah oldu,
  Yumma yumma gözlerini.

  Çatma baba kaşlarını,
  İçeri koy ellerini,
  Oy okşarım saçlarını,
  Yumma yumma gözlerini.

  Coşup coşupta çağladım,
  Baba gördüm dizlerini,
  Göğsüme vurup ağladım,
  Yumma yumma gözlerini.

  Kara kazanlar kurulmuş,
  Döşemişler közlerini,
  Bu sular sana vurulmuş,
  Yumma yumma gözlerini.

  Boylu boyunca serilmiş,
  Kefen etmen bezlerini,
  Sana nergizler derilmiş,
  Yumma yumma gözlerini.

  Benim aklım hiçte ermez,
  Dinleseydim sözlerini,
  Şimdi bana yüzde vermez,
  Yumma yumma gözlerini.

  Şu Ceyhanın ovasında,
  Ben deynerim ellerini,
  Ceritoğlu obasında;
  Yumma yumma gözlerini.

  Yaşar Cerit

 60. Yaşar Cerit dedi ki:

  Yas Eyle Gelin

  Senin bebek ağlıyorsa,
  Nen eyle gelin,nen eyle
  Ceritoğlu oynuyorsa;
  El eyle gelin,el eyle.

  Yiğit yazıya yürüdü,
  Ugru ceyhanı bürüdü,
  Yolu ardına sürüdü;
  Göz eyle gelin,göz eyle.

  Anam ölmüş bildinizmi,
  Duydunuz da geldinizmi,
  Fincanını dizdinizmi;
  Diz eyle gelin,diz eyle.

  Buğün bize,mahşer günü
  Mezarını kazdınızmı,
  Sabah ulu,bayram günü
  Odasını yazdınızmı;
  Yaz eyle gelin,yaz eyle.

  Herkes geldi,geri gitti
  Bir oyunmuş,bu da bitti
  Yalan dünya,bana yetti
  Yas eyle gelin,yas eyle.

  Yaşar Cerit

 61. Yaşar Cerit dedi ki:

  Görünü Görünü

  Yüksek kaldırın babamın salını
  Varsında gitsin, görünü görünü
  Sualda etmen ha, onun halını
  Varsın uğurlana, görünü görünü,

  Bakında kırman örtülen dalını,
  Ellemende benim babam süsünü,
  İncitmende usul koyun salını,
  Varsın süzülsün görünü görünü.

  Özlerimde herhal kara kaşını,
  Bırakmadı da ardında küsünü,
  Samanada koyun güzel başını;
  Varsın uyusun görünü görünü.

  En iyide anam bilirdi huyunu,
  Hülya kızım,dünmü gördün düşünü?
  Başucunada koyardı suyunu,
  Varsında kansın görünü görünü.

  Hele bakın of, bekirli yoluna
  Bire kesmende, babamın önünü
  Kurban olaydım ben, selvi boyuna
  Varsın salınsın görünü görünü.

  Doğduğu huğuları dolandırın,
  Mis güllerine bürünü bürünü,
  Babamı nerğizlere bulandırın;
  Varsın mis koksun görünü görünü.

  Oturdumda yerimden kalkamadım,
  Soyunup atmış elbise yükünü,
  Dörtbir yanımada bakamadım;
  Varsında kaksın görünü görünü.

  Yağmurda yağacak, bak hısımlarım
  Havada bulut çisili çisili,
  Arkamda öldü, geldi hasımlarım
  Varsında vursun görünü görünü.

  Karlı dağlara bakın, karsız dağlar
  Coşar ırmağı süzülü süzülü,
  Gayrıda erir akarsuyu çağlar,
  Varsında aksın görünü görünü.

  Bekirlide gülleri var dikili,
  Öksüz kaldım anam, belim bükülü
  Benide mi ettin, evin vekili
  Varsında etsin görünü görünü.

  Cerit önüde vay, tozlu dumanlı
  Anam yollarda, bekleşir şükrünü
  Altı nisanıda sisli boranlı,
  Varsında gelsin görünü görünü.

  Bacım yok ki, ben ağıt yakarım
  Bağrıma vurup dövünü dövünü,
  Bayramlarda mezarına yatarım;
  Başucunda da sürünü sürünü.

  Yaşar Cerit

 62. Yaşar Cerit dedi ki:

  Ceyhanlım

  Güneş batar,yılankale ardından
  Batan güneş,yükünüde salıver
  Külhanların,kopar gider bağrından
  Viranlardan,baykuşları salıver.
  Bura Adananın Ceyhan ilçesi,
  Külhan anasının bitmez çilesi.

  Gözler hışımlı,yürekleri taşkın
  Emanet gönül,kalp vermez ışkın
  Çekilir tetikler,görenler şaşkın
  Yılankaleden baykuşları salıver.
  Bura Adananın Ceyhan ilçesi,
  Külhan anasının bitmez çilesi.

  Bizim sokaklarda,ölüm korkusu
  Belde silahlar,ecelin kokusu
  Kefene sarılır,yiğit dokusu
  Anavarzadan,haberleri salıver.
  Bura Adananın Ceyhan ilçesi,
  Külhan anasının bitmez çilesi.

  Acı türküler ondan,dilimde yar
  Ölüm halayı kurar,bu sokaklar
  Yollar hep pusuludur,ölüm kokar
  Ölüm kusar gülüm,kahpe kurşunlar
  Bura Adananın Ceyhan ilçesi,
  Külhan anasının bitmez çilesi.

  Yaşar Cerit

 63. Yaşar Cerit dedi ki:

  ADANALI OLMAK

  Dışarda yağmur,
  Bir kış günü,
  Gece yarısı,
  Yıldızlar çekilmiş;
  Şimşekler çakıyor..
  Gökkubbe kudurmuş.
  Üşümemek,
  Titrememek elde mi!
  Çok soğuk,
  Zehmeri ayındayız.
  Yaş oniki onüç,
  Yeni yetmeyiz..
  Fi tarihinde,
  Külhanlar toplanıyor,
  Bu evde..
  Taksiler geliyor,
  Sessiz sessiz,
  Göremezsiniz, abilislide!
  Dolan ayı,
  Dolun ayı.
  Yerde,
  Gökte,
  Bu köyde;
  Çıt yok.
  Şimşekten başka,
  Sesde,
  Ses verende.
  Gecenin yarasaları,
  Alemin efendileri,
  Birer ikişer;
  Usulca geliyor.
  Müfrezenin yanında,
  Tam köy meydanında,
  Kafayı komutana atmış.
  Namıdeğer Ceritlerinoglu,
  Halil ağanın dölü;
  İsmet Özdemir.
  Ağzını burnunu dağıtmış…
  Bilinen üçü ölümle,
  Görünen onüçü,
  Yaralamayla sonuçlanmış.
  Dikenli bir yol,
  Öyle bir hayat.
  Duyanlara göre!
  Bu hadise,
  Çokta hafif kalmış…..
  Paşa paşa yatmış,
  Bir kafaya?
  İnfazınıda yakmış;
  Yedi sene sonraya dönmüş.
  Geçmiş olsuna gelir,
  Güzel dostları,
  Hepsi jilet gibi,
  Mongol gömlekli;
  Takım elbiseli.
  Havlunun önü,
  Tonla araba dolu,
  Şavrole fındık sekiz;
  Altı silindir derseniz!
  Bulamazsınız.
  Siyah ve beyaz,
  Ondan başka,
  Renkte göremezsiniz.
  Ağır ağabeyler Abilislide,
  Koca salonda,
  Gürül gürül,yanıyor
  Sobada ortada.
  Ciğaralar sarılıyor,
  Sohbet koyu,
  Ciğaralar yakılıyor,
  Muhabbet bi milyon.
  Bir tur dönülüyor,
  Kafalar iki milyon.
  Bu alemin raconu,
  Ortama uyacaksın!
  Yoksa uydururlar?
  Uymayacaksan……!
  Gelmeyeceksin,katılmayacaksın
  Dışardan martavalda,
  Okumayacaksın.
  Bir etek dibinde,
  Sinipte öylece kalacaksın.
  Yiğitler aleminde,
  Kurtlar sofrasında!
  Dansöz gibide;
  Kıvırtmayacaksın.
  Ağır taş batman dövermiş……
  Saygıda kusura afta yok.
  Diller dolandı çözüldü!
  Sözler geldi düzüldü!
  İnce Cumaliye,Süleyman Sırrıya! ?
  Ozanlardan sarı Remziye.
  Yeni yetmeyiz,
  Sessizce dinlemekteyiz,
  Kurşunun adres sormadığını;
  Ta ezelden öğrenmekteyiz.
  Ölümün yosuni kokusuna!
  Ölümüne meraklıyız.
  Barabellum,ummanla
  Oralardan tanışırız.
  Namı deger!
  Çeto Zekeriya,asfalt Rızalar,
  İşte bunlar Adanalılar,
  Sapına kadar;
  Adanalı külhanlar.
  Sonradan olma,
  Çakmada değiller koçum?
  Mangal gibi yürekli olanlar,
  İşte onlar;
  Gerçek Adanalılar.
  İsmet emmim,
  Adanalıyı sevmem demezmi!
  Çıt yok.
  Sıcak oda da,
  Buz gibi esinti…..
  Tekrar tekrar,
  Tane tane,
  Üstüne,basa basa…..
  Evet beyler hoşgeldiniz;
  Sefalar getirdiniz.
  Adanalıyı hiç sevmem,
  Ben Adananın çocuğunu,
  Öz çocuğunu severim.
  Gerektiği yerde de,
  Onun yoluna,baş koyarım
  Uğruna tarihte yazarım.
  Yedi düvele nam salanlar,
  Koca vezirde,deveciler
  Ceyhanda,Tarzan Mehmetler
  Adananın öz çocukları;
  Sinan paşa,yavuzlar
  Kiremithaneyi hayal ettim.
  Of be,of ki of……
  Emek mahallesini,
  Bir meydanı,
  Yiğitler diyarını…..
  İçime öyle çektim,
  Bir ciğaranın,
  Dumanı gibi.
  Hürriyeti,gül bahçeyi
  İliklerime kadar soludum..
  Düş beyazı,
  Bir hayal gibi.
  Şu sıralar.
  Dumlupınarda,
  Yiğit kaçağa düşmüş,
  Hökümetlerin giremediği,
  O mahallede.
  Aynasızların,
  Yol bel kesemediği,
  Yiğitlerin diyarında,
  Düş görür gibiyim;
  Külhanların kervanında.
  Adanalı olmak yetmiyor,
  Adanalı doğmak gerekiyor.
  Mirza çelebide,
  Adam gibi,adam olmak
  Harbiden efendilik istiyor…….
  Ölüm dediğin neki gülüm?
  Ha trafik kazası,
  Ha bir deprem,
  Yada bir körkurşuna;
  Gitmenin sevdası.
  Ölüm öte yamaçda değil,
  Ölüm beri yakada….
  Ölümede çalım atmak,
  Yiğitlerin diyarı,
  Adanada…..
  Bunları duyuşum,
  Bunları görüşüm,
  35 yıl öncesiydi.
  Şimdilerde serçe misali,
  Düşlerin otobüsü gibi!
  Uğrayıpda,uçtular.
  Geçmiş tarihin,
  Tozlu sayfalarına gizlendiler.
  Kâh Ceyhanda,
  İsmail Topçular,
  Orhan Yorgancılar.
  Kâh Adanada,
  Bir mahallede,
  Bir kahvede,
  Ara sıra açıldılar.
  Okundular anıldılar,
  Geriye tozlu raflara,
  Kaldırıldılar.
  Testinin birgün kırılacağını,
  Hiçte unutmadılar,
  Hep tetikte yaşadılar.
  Su testisiydi,gün oldu
  Su yolunda da kırıldılar…….
  İsmet Özdemir gibi! ?
  İskenderunda;
  Bir deniz kenarında
  Balıkçı lokantasında.
  Cabbar Ağzıdeli gibi! ?
  Yalakda;
  Köy meydanında.
  Asfalt Rıza gibi!
  Taş köprüde,Adanada
  Vuruldular koçum,
  Vuruldular,ama kaçmadılar.
  Kitapta yeride yoktu,
  Kaçacak delikte aramadılar.
  Yürüdüler sıkılan kurşunlara
  Yıkılana dek yürüdüler….
  Ölüme dahi güldüler,
  Garipti bu dünya! ?
  Vuranlar hep kaçtı,
  Vuranlar hep korktu,
  Vurulanlar!
  Meydanlarda kaldı..
  Sokak ortasında,
  Boylu boyunca,
  Ölülerinden bile korktular,
  Onlar ölürken bile;
  Yedi düvele nam saldılar.
  İşte onlar koçum…!
  Doguştan Adanalıydılar,
  Sonradan olmadılar,
  Harbi külhan;
  Harbiden kabadayıydılar.

  Yaşar Cerit

  (c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir.

 64. Mehmet GÖRE dedi ki:

  Sayın Başkan, çalışmalarınızda başarılar diler, takdirlerimi sunarım.
  Sevgi ve saygılarımla.

  Mehmet GÖRE
  Matematik Mühendisi
  Mersin İTÜ Mezunları Derneği Başkanı

 65. Mehmet GÖRE dedi ki:

  Sayın Başkan, sitenizi takip ediyorum. Çalışmalarınızda başarılarınızın sürekli olması dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.

  Mehmet GÖRE
  Matematik Mühendisi
  Mersin İTÜ Mezunları Derneği Başkanı

 66. Kaan Bolat dedi ki:

  Güzel etkinleriniz, Yüksek Öğrenim Gençleri Tanışma Çayı ve Öğrencilere burs hizmetiniz takdire şayandır.Başarınızın daim olmasını diler,saygılar sunarım.

 67. Yüksan dönmez dedi ki:

  Adana İTİA olarak eğitim veren 1972- 1991 arası çamlıkta mensub olan öğrenşm görenlerle 26 8eylülde buluşuldu .yine okulda mayısta buluşulacaktır. yardımlarınızı rica ederiz.

  • isa dedi ki:

   Yüksan Bey,
   Mesajınız net değil.Tabii ki yardımcı olurum.Bizden 1972-1991 arası mezunlara ulaşmamımızı istiyorsunuz? 2010 yılının Mayısı’nda mı buluşulacak. Detaylı bilgiyi baskan.cukurovader.org.tr adresine mail atarsanız size yardımcı olabilirim.
   Sevgiler, Saygılar…
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

  • isa dedi ki:

   Yüksan Bey,
   E-posta adresimde yanlışlık yapılmış. @ işareti atlasnmış. Doğrusu baskan@cukurovader.org.tr dir.
   Sevgiler…
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   (Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi)

 68. YAKUP BOLAT dedi ki:

  ABİCİM SEBEBİNİ O ZAMAN AÇIKLAMIŞTIM BENDE İSTEMEZDİM AYRILMAYI ÇÜNKÜ ÇOK MEMNUNDUM ORADAN ÇOK GÜZEL ORTAM VARDI İNŞALLAH BİR GÜN GÖRÜŞTÜĞÜMÜZDE AÇIKLAMAMAZI O ZAMAN YAPARIZ YOLUMUZ DÜŞERSE ZİYARETİNİZE GELECEĞİM SAĞLICAKLA KALIN BURADA HEMŞERİLERİMİZ VEYA ABİLERİMİZLE DE İRTİBAT GEÇMEK İSTERİM GÖRÜŞMEK ÜZERE

 69. YAKUP BOLAT dedi ki:

  merhaba ali alper çetin başkanım…

  uzun zaman oldu görüşmeyeli sizlerle hatırlarmısınız bilmiyorum size ve çalışma arkadaşlarınıza yeni göreviniz de başarılar diliyorum ben malatyadayım yolunuz düşerse bekliyorummm… saygılarımla

  • isa dedi ki:

   Yakup bey kardeşim,
   İsimini yazmamışsınız ama, hatırladığım kadar siz Yakup Bolat’sınız.Yanlış hatırlamıyorsam, benden önceki dönemde dernekten istifa ederek ayrılmışsınız. Ben aslında neden görünmediğini de merak ediyordum. Herhalde Malatya’da görev yapıyorsunuz. Orada benim çok iyi dostlarım var. Seni tanıştırmak isterim…Malatya’ya yolumuzun düşmesi zor bir ihtimal ama nazik davetiniz için çok teşekkür ediyorum.
   Bir vesile size sevgilerimi iletirken, tüm güzelliklerin sizinle olmasını temenni ederim. Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   (Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi)

 70. Cemal ÖTER dedi ki:

  Çukurovalılar Derneğimizin biz öğrencilerin, yurt ve kalacak yer sorunlarımıza sosyal destek vermesinde, Dernekte gösterdikleri yakın ilgi ve alakaya teşekkür eder, saygılar sunarım.
  Cemal ÖTER-Ceyhan
  Hacettepe Üniv. Edebiyat Fakültesi-1.sınıf

 71. Yalçın CİRİT dedi ki:

  Sevgili hemşerim ve değerli Başkan Çukurova Lobisi derginizinAğustos ve Eylül Ekim 2009 sayılarını inceledim ve çok beğendim bu vesileyle seni kutlar ve başarılar dilerim.

  • isa dedi ki:

   Sayın Yalçın Cirit,
   Çukurova Lobisi dergimiz ve şahsıma yapmış olduğunuz güzel temennileriniz için Yönetim Kurulum adına teşekkür eder, saygılar sunarken, Adana-Mersin-Hatay ve Osmaniye’lilerin Başkent’teki sesi, Bölgemizin, Sizin sesiniz olan Çukurova Lobisi’ne desteklerinizi bekler, tüm güzelliklerin sizin olması dileğimizle, tekrar sevgi ve saygılarımızı sunarız.

   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

 72. Şerafettin CANAZ dedi ki:

  Sayın Ali Alper ÇETİN, şahsınızı ve tüm çukurovalılar derneği üyelerini kutluyorum. Bu ülke önceden olduğu gibi bu günde sizin gibi (NGO) sivil toplum örgütlerinin gayret çaba ve girişimleri ile toplumu aydınlatmaları ile ayağa kalkacaktır. 29.10.1923 tarihinde, Türkiye Cumhuriyetini kuran Başta Atatürk ve silah arkadaşlarını bu günde rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bu ülke bizimdir. bizler sahip çıkacağız. saygılarımla Şerafettin CANAZ 30.10.2009

  • isa dedi ki:

   Sayın Şerafettin CANAZ,
   Çukurovalılar Derneği ve şahsıma yaptığınız güzel temennilere teşekkür eder, Yönetim Kurulum adına saygılar sunarım. Sevgi, saygı, hoşgörü ve şefkat inancıyla, Mustafa Kemal’in ilkeleri ile faaliyet yürüten derneğimiz ve Adana-Mersin-Hatay ve Osmaniye’lilerin Başkent’teki sesi olan “Çukurova Lobisi” dergisi;
   —- Sivil Toplum Kuruluşlarının Yasama Sürecine etkin katılımı, STK’ların önündeki engellerin kalkması için en ön safta mücadele vermektedir.
   —– Siyasi Partiler ile Seçim Kanunu’nun değiştirilmesi, dokunulmazlıkların kaldırılması ya da sınırlandırılması için en büyük mücadeleyi sürdürmektedir.
   Bu mücadelede desteğinizi bekler,sevgi ve saygılar sunarım.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
   Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

 73. Ali Alper ÇETİN dedi ki:

  Çukurovalı Kardeşim,
  Hassasiyetinize teşekkür ediyorum. Sizin gibi duyarlı hemşehrilerimi görünce enerjim daha da artıyor…Aytaç Durak ve Halit Dağlı’yı bana bırakın. Ölünceye kadar onların ensesinden inmeyeceğim….Onların iplerini pazara dökeceğim….Siyasi hatıralarım da nedamet duyduğum Halit Dağlı’nın ayak oyunlarını tefrika halinde yayınlayacağım. Çukurova Lobisi dergimiz bizim en büyük silahımız…Sayın Halit Dağlı dergimizi kapattırmaya çalışsada bunu gerçekleştiremeyecek. Ayakkabımı, elbisebi satıp bu dergiyi yaşatacağım….
  Dergimize sizin de yazılarınızı bekliyorum…Edep-Ahlak kuralları içinde herşeye açığız….Bizim Çukurova Davamız kutsaldır. Bu yüzden kavgamızda büyüktür ve kutsaldır…
  Mensubiyet duygunuz, dayanışma ruhunuz bani duygulandırdı ve güç verdi…
  Sevgiler Çukurovalı Kardeşim!…Tüm güzellikler seninle olsun….

  Ali Alper ÇETİN
  Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı
  (Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi)

 74. Çukurovalı dedi ki:

  Sayın Aytaç Durak”ın kırdığı cevizler bini aştı,Sayın Halit Dağlı bey”de her türlü demokratik sivil toplum örgütlerinin yaşamasını istemiyorlar, çünkü tek çözüm merciilerinin kendileri olduğunu sanıyorlar herkesin onların ayaklarına gidip elini, eteğini öpmesini istiyorlar.Bu güne kadar derneğimize adımını atmamıştır,Ceyhan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü bey”de derneğimizle ilgili destek konusunda bu güne kadar aynı Sayın Aytaç Durak gibi verdiği sözleri yerine getirmemiştir,önümüzdeki yıl seçim var deniliyor,eğer seçim olursa bu dernekten korksunlar.

  çukurovalı

 75. Aydın Altan dedi ki:

  Zirvedekiler Top-25 içindeki başarınızdan dolayı Başkan Ali Alper Çetin ve Ekibini kutluyor, saygılar sunuyorum.

 76. Nusret Ercivan dedi ki:

  Sitenizi ilk ziyaret ediyorum…Reyting’de Türkiye 1.si olmanız diikkatimi çekti. Çukurova Lobisi Derginizi okuyamadım. Dergi içeriğinide sitenize koyarsanız güzel olur kanatindeyim.Sayın Genel Başkan Ali Alper Çetin nezdinde tüm Yönetim Kurulu Üyelerinizi tebrik ediyorum.
  Nusret Ercivan DSİ 5. Bölge Müdürlüğü

  • isa dedi ki:

   Nusret Kardeşim,

   Güzel temennileriniz için teşekkür ediyorum.
   Sevgilerimi iletiyorum….
   Ali Alper ÇETİN
   Genel Başkan

 77. Hakan ER dedi ki:

  Sevgili Çukurovalı Hemşehriler ve Değerli Çukurovader yöneticileri,

  Ben İstanbul’da yaşayan bir Çukurovalı olarak başarılı çalışmalarınızı takdirle takip ediyor ve emeği geçen herkese, Genel Başkan Sayın Ali Alper ÇETİN nezdinde teşekkürlerimi iletiyorum.

  Geçtiğimiz Ramazan Ayı içerisinde Genel Merkeze yaptığımız bir ziyarette Genel Başkanımız Alper Bey ile Derneğimizin İstanbul’da da faaliyete geçmesinin önemi ve gerekliliği üzerine bir görüşme yapmıştık ve ardından nazik iftar davetine icabet katıldık. Yemekte de devam eden bu oluşum fikri o gün aklıma girdi. Ve nihayet bir kaç gün önce Genel Merkezin onayı ile İstanbul’da Çukurovader çalışmalarına başladık.

  Bana destek olan ve olacak olan değerli Çukurovalılara, Çukurovader yönetimine ve özellikle Sayın A.Alper ÇETİN’e şükranlarımı sunuyorum.

  Saygılarımla,

  Hakan ER
  Çukurova Lobisi İstanbul Temsilcisi

  • isa dedi ki:

   Sayın Hakan Er,

   Nazik mesajınızi bizleri mutlu etti.Teşekkür ediyorum. Çukurova Lobisi İstanbul Temsilciliğin hayırlı uğurlu olsun. Bu hafta içinde baskısı bitecek bu sayımızda Hakan Er Çukurova Lobisi İstanbul Temsilcicisi olarak tasarladık ve öyle basılacak.
   Bu sayıdan sana 50 adet göndereyim. Kasım ayı 12.sayımızdan ne kadar istersen göndeririz.
   Sevgilerimizi iletiyoruz.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurova Lobisi İmtiyaz Sahibi

 78. Orhan Gazi Yüce dedi ki:

  Başarılı çalışmalarınızı ilgi ile takip ediyorum. Zirvedekiler Top25 ‘te Tüm Türkiye’de 3.sıraya oturmanız, reyting’te 1.sırayı almanız müthiş bir haz…
  Diğer taraftan çok güzel geçtiğini duyduğum İftar Yemeği organizasyonuna Ankara dışında olduğum için katılamadım. Sizleri tebrik ediyorum.
  Çalışmalarınız ve çabalarınızın sizi zirveye taşıyacağından eminim.Sizleri Başkan Ali Alper Çetin nezdinde tebrik ve takdir ediyor, saygılar sunuyorum.
  Orhan Gazi Yüce

 79. mehmet günaldı dedi ki:

  Daha fazla çalışmak lazım. Bu çalışmayı belli bir proğram çerçevesinde ve kurul üyeleri ile karşılıklı konuşarak ve en iyi bir şekilde yapmak gerekir.

 80. freedom dedi ki:

  Site geçen seneye göre çok daha iyi olmuş. İnşallah burslarda öyle olur.Başka yerlerde ilçeler bile burs verirken Adana’mızın vermemesi hoş değil sayın ALPER ÇETİN ve Yönetim Kurulu’nun bu konuda hassasiyet göstermesini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler…

  • isa dedi ki:

   Sevgili Kardeşim,
   Ben ve Yönetim Kurulum seçileli bir hafta sonra bir yıl olacak. Bir yıl içinde hiç burs verilmeyen bir sivil toplum kuruluşunu 16 öğrenciye burs verecek duruma getirilmiştir. Bu yeterlimi, değil? Daha çok öğrenciye burs için var gücümüzle çalışmaktayız. Biz burs verme işini “Yüz yüze” metodu ile planlamaktayız.Bu birazda burs verecek Yardımsever hemşehrilerimize bağlı. Biz yeterince gayret gösteriyoruz. Sonra Derneğimiz “ÇALIŞMA PROGRAMI”ile planlı bir şekilde çalışmaktadır.Türkiye’de bu tip çalışan dernek parmakla sayılacak kadar azdır.
   Diğer taraftan Derneğimiz Etkinlikler ile Zirvedekiler Top 25’te Tüm Türkiye’de 3.sıraya oturmuştur.Reyting’te 1.sıradadır. Kısıtlı imkanlarla mucize yaratılmıştır.Biz tüm bölgemizden daha çok destek istiyoruz.Bu başarı küçümsenemez…
   Sevgili kardeşim siz endişe etmeyin, biz en güzelini yapmaya çalışıyoruz.
   Sevgiler…
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 81. Hüseyin dedi ki:

  Çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık başarılarınızın devamını dilerim.www.perdeofisi.com

 82. serkan dedi ki:

  Çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık başarılarınızın devamını dilerim.www.marmaraperde.com

 83. İbrahim ÇÖRTEN dedi ki:

  Kozan’nın İl olması konusunda; Kilis il oldu ilçelerine değindiğimizde inanın arkadaşlar, bizim dağılcak veya horzum’dan daha küçük buralar ilçe kaymakamına ve ilçe belediyelerine emanet, Kozanın il olması halinde, örneğin Gaziköy,Kayhan,Hamamköy,v.s. saymakla bitiremeyiz buralarda dolayısıyla ilçe olacaktır.(Kilis il ve ilçelerinin kıyaslanması halinde) Bizler Kozan’ımıza sahip çıkmassak kimler sahip çıkacak, ayrıca kozanımızın bir hayli gelişmesi gerekmektedir. Milletvekillerine Görevler düşmektedir Ali küçükaydın Yıllarca vali yardımcılığı yapmış bir insan bürokrasinin içinde olan bir insan, Acil olarakta kozanımıza 4 yıllık üniversite_fen lisesi-Polis meslek Eğitim yüksekokulu yapılması ve faaliyete geçmesi lazım bir an önce

 84. İbrahim ÇÖRTEN dedi ki:

  Değerli Hemşerilerimiz; Gaziantep Üniversitesini Kazanan Çocuklarımız yavrularımız geleceğe emanet edilecek genç nesillerimiz, veya Gaziantep’te bulunan dost yoldaşlarımız, üniversite ile ilgili problem yaşayan umut dolu gençlerimiz beni mutlaka arasınlar bulsunlar. Başarılar diliyorum. GAZİANTEP

 85. Neriman Baydar dedi ki:

  Her zaman yemek tariflerinden faydalandığım Çukurova Lobisi dergisi, Ağustos sayı çok daha değişik içerikli. Başta Başkan Ali Alper Çetin olmak üzere tüm yöneticileri tebrik ediyorum.

 86. Çukurovalılar Derneği Güney’in incisi bir dernek olarak tüm Çukurovalı hemşerilerimizi Ankarada’ki derneğimize bekliyoruz. Fikir alışverişinde gelmişten ve geçmişten konuşmalarla iş takipleri olsun, dost ziyaretleri olsun Çukurova’ya (Adana’ya, Antakya’ya, Osmaniye’ye, Mersin’e) her hususta diyaloglarla sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’mizde önderlikte birincilikte zirveye taşımak için her türlü çabayı göstermeyi vazifemiz bilmeliyiz derneğimiz çatısı altında birleşmeliyiz ve hedefimiz federasyon olmak üzerine endekslemeliyiz. Başkanımız ve derneğimiz adına tüm saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Hep zirvede kalmalı hep zirvede olmalı hedefiyle durmak yola devam.
  Orhan ZİNCİROĞLU

  • isa dedi ki:

   Sayın Zinciroğlu,
   Nazik tarifiniz, etkileyici Sivil Toplum kuruluşları tanımınız,nezaket dolu Birlik, beraberliğe davetiniz bizi onure etmiştir. Verdiğiniz bu enerji bize güç katmıştır.Mutlaka hedefi vuracağız. Daima zirvede kalacağız…
   Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
   Ali Alper ÇETİN
   Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 87. NURCAN UÇAR dedi ki:

  DERGİNİZİN AĞUSTOS-2009 SAYISINI İNCELEDİM ve OKUDUM. MÜKEMMEL ve İLGİNÇ BİR SAYI ÖZELLİKLE TATARLI HÖYÜK KAZILARI ve KRALİÇE PUDUHEPA, KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ İLGİNÇ BİR KİŞİLİK…ŞAŞIRDIM.ÇOK ETKİLEYİCİ…
  TEBRİKLER ÇUKUROVALILAR…

 88. Emrah Çetin dedi ki:

  Derginizin son sayısı, etkileyici müthiş bir sayı.Hazırlayanların eline koluna sağlık. Başarılarınızın devamını diliyor, saygılar sunuyorum.

 89. isa dedi ki:

  Kürşat Kardeşim,
  Sizin şu AÇILIM dedikleri, Etnik guruplara haklar verme zaafı…Kültürel dinamiklerin korunması yerine ayrıştırma, bölme, ABD ‘nin BOP projesine zemin arama hareketlerine, hatta ihanete kadar dayanan teşebbüslere karşı,
  SIKAR DEYİP AÇIKLAYACAĞINIZ ” AÇILIM” GÖRÜŞÜNÜZÜ BEKLİYORUM…Bizim Dernek olarak bir görüşümüz vardır. Siyasi partiler tarafına, taraf olmamak için şimdilik açıklamıyoruz. Gerektiğinde bu görüşlerimizi G.D Anadolunun en sarp kayalıklarına bile kanla yazarız.
  Sevgiler…
  Ali Alper ÇETİN

 90. ANIL ARDA BAYDAR dedi ki:

  SAYIN ALİ ALPER ÇETİN GENEL BAŞKANIM ve EKİBİNİ BAŞARILI ÇALIŞMALARINI ve İLGİYLE TAKİP
  ETTİĞİMİZ “ÇUKUROVA LOBİSİ” DERGİSİ YÖNETİCİLERİNİ DE SAYGIYLA KUTLUYORUM.
  DERNEĞİMİZİN BU “AÇILIM” DEDİKLERİ KONUDA GÖRÜŞLERİNİN OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM. BU GÖRÜŞLERİMİZİ ÜYELERİMİZ ve KAMUOYU İLE PAYLAŞILSIN İSTİYORUM. SAYGIYLA ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM.

 91. isa dedi ki:

  Kürşat Kardeşim,
  Elbette bir görüşümüz var…Bizim görüşlerimizi yazacak medya çıkmaz..Ben 54 yıllık bir tecrübeym…
  Sizin görüşünüz ve bana sıkar diye bahsettiğimiz görüşünüzü belirtin…ben dergimizde yayınlayayım.
  Sonra da sen bir kendini tanıt…
  Sevgiler…
  Ali Alper ÇETİN
  Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı

 92. SİNAN GEDİKOĞLU dedi ki:

  DÜN YAZI YAZMIŞTIM BU BÖLÜME KABUL GÖRMEMİŞ ÇOK ÜZÜLDÜM.AMA ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞTİM.ZANNERDERSEM LÜZUMSUZ GÖRÜLMÜŞ HADDİ AŞTIĞIM DÜŞÜNÜLMÜŞ OLACAK Kİ SÖZKONUSU YAZIM KABUL GÖRMEMİŞ.ZATEN HAKLISINIZ DA BU SİTE BİR FORUM DEĞİL Kİ HER İSTEYEN HER İSTEDİĞİ DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERDE BULUNSUN.
  DERNEK YÖNETTİCİLERİNDEN ACİZANE ÖNERİM;
  BU ARALAR DEVLET İLERİ GELENLERİ BÜTÜN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET EDİP ONLARIN SÖZKONUSU MALUM SORUNUN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK GÖRÜŞ ve DÜŞÜNCELERİNİ SORMAKTADIR.BU KONUDA ÖNEMLİ İŞTİŞARELERDE BULUNMAKTADIRLAR.AMA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İÇERİSİNDE ÇUKUROVALILAR DERNEĞİNİ MAALESEF GÖREMİYORUZ.İŞTE ÇUKUROVALILAR DERNEĞİNİN TANITIMI AÇISINDAN BÜYÜK FIRSAT AMA TANITIM YAPMAKTAN ZİYADE GÜZEL ÜLKEMİZİN RAHATI HUZURU VE KARDEŞLİĞİN PEKİŞTİRLMESİ AÇISINDAN VATANDAŞLIK YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZÜ YERİNE GETİREBİLİRİZ.BUGÜN BİR SİYASETÇİDEN DUYMUŞTUM SÖZKONUSU BU SORUNU ÇÖZEN KİŞİ VE YA KİŞLER TARİHE GEÇECEKTİR DİYE…
  DOLAYISIYLA ÇUKUROVALILAR DERNEĞİNİN SÖZKONU BU KONU DAHİLİNDE MUTLAKA BİR GÖRÜŞÜ OLMALI BANA GÖRE.MADEM HER KONUDA ETKİN VE ETKİLİ OLMAK İSTİYORUZ BU KONDA DA BU SORUNUN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK DERNEK YÖNETİCİLERİN GÖRÜŞLERİ OLMALI GÖRÜŞ AÇIKLAMALIDIR.HATTA İLERİKİ SAYILARDA SÖZ KONUSU BU SORUNLA ALAKALI DERGİMİZ ÇUKUROVA LOBİSİN’DE GÜNDEM OLUŞTURMALI..ACİZANE İFADE EDEYİM…

 93. SAVAŞ DAŞKAN dedi ki:

  POZANTIMIZIN BU ÖNEMLİ TARİHİ GÜNÜNÜ SİTENİZE AKTARDIĞINIZ VE POZANTIYA GİDECEK OLMANIZ VESİLESİYLE SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

  POZANTILILAR DERNEĞİ

 94. SELÇUK dedi ki:

  İyi günler ben Adana’da oturuyorum ve Mersin Üniversitesi’nde Elektronik ögretmenligi okuyorum maddi durumumuz iyi değil bursa çok ihtiyacım var…

 95. Fevzi Saçlı dedi ki:

  Sayın Ali Alper Çetin
  Çukurova Lobisi dergisine, İSO normlarına uygunluk belgesi olan ISSN numarası alınmasında, başta siz yöneticiler olmak üzere, katkıda bulunan herkesi candan kutlarken bu başarının daim olmasını temenni ederim. Fevzi Saçlı

 96. Çapar Kanat dedi ki:

  Sayın Ali Alper Çetin
  Sizin bulunduğunuz ortama güzel izler bırakan ve akranlarımız içerisinde yaşadığımız alana damga vuran bir insan olduğunuzu açık yüreklilikle ,öldükten sonra değil, siz halen hayatta iken yüzünüze söylemiş olmaktan zevk aldığımı bildiririm.
  Saygılarımla.
  Çapar Kanat

 97. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  KOZAN ”İL” OLMAK İSTİYOR…….!

  DUYDUK Kİ MAYIS AYI İÇİNDE AK PARTİ ve MHP MİLLETVEKİLLERİ 4 YENİ İL KURULMASI İÇİN TBMM BAŞKANLIĞINA KANUN TEKLİFİ VERMİŞLER.DİYARBAKI /ERGANİ ,MERSİN /SİLİFKE ve ANAMUR ve KONYA/AKŞEHİR GİBİ İLÇELER İL OLMAYA OLMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLMİŞ. VE BU ADAY İLLER ARASINDA MAALESEF KOZAN YOK..BU ADANALI MİLLETVEKİLLERİ NE YAPIYORLAR ACABA?.GENELDE ADANA İÇİN ÖZELDE KOZAN İÇİN NE YAPTILAR ,NE YAPIYORLAR MERAK EDİYORUM?ÖZELLİKLE KOZAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ALİ KÜÇÜKAYDIN’ı SÖZKONUSU BU KONUNUN ÜZERİNE GİTMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ.
  KOZAN ZATEN 1926 YILINA KADAR VİLAYETTTİ.KOZAN,1926 YILINDAN SONRA ELİNDEN ALINAN VİLAYET HAKKINI TEKRAR İSTİYOR.
  İL OLMASI İÇİN TBMM ye KANUN TEKLİFİ VERİLEN İLÇELERDN KOZAN DAHA GELİŞMİŞ KENT KAPASİTESİNE SAHİPTİR.KOZAN SÖZKONUSU BU İLÇELERDEN DAHA İLERİ BİR KONUMA SAHİPTİR.
  DOLAYISIYLA KOZAN,ELİNDEN ALINAN VİLAYET HAKKINI TEKRAR İSTİYOR.VE ADANALI MİLLETVEKİLLERİNİ DE BU KONUNUN UZERİNDE DURMASI İÇİN BURDAN ACİZANE ÇAĞRI YAPIYORUZ…
  AYRICA KOZANLI VATANDAŞLARIMIZINDA KOZANIN İL OLMASI İÇİN KULİS ÇALIŞMALARI,AKTİVİTELER İÇERİSİNDE BULUNMASINI ÖNERİYORUM …….!

 98. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  DUYURU…

  28 Temmuz Salı akşamı YURDUN GÜL’ü KOZAN’da,MUHSİN YAZICIOĞLU PARK’ında, KARACAOĞLAN’ı ANMA GECESİ DÜZENLENECEKTİR.SÖZKONUSU BU ANMA GECESİNE DEĞERLİ OZANLAR,
  AŞI FEYMANİ,
  AŞIK EYYUBİ,
  OZAN DERTLİ POLAT,
  AŞIK ARZU BACI
  ve AŞIK ALİ YETİM BU ANMA GECESİNİ ŞEREFLENDİRECEKLERDİR.

 99. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Ama şunu gördüm ki derneğe üye olanları bu ziyaretçi defterinde veya site genelinde pek göremiyorum.Acaba mensubiyet duygularımız pek mi az?

 100. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  BU YAZIN ÇUKUROVALILAR NE YAPIYOR ACABA? GEZİ FALAN DÜZENLEME OLAYI YOK MU ACABA? ŞÖYLE ADANA KOZAN vs. YERLERİ GEZİP GÖRMEK TOPLU BİR ŞEKİLDE GÜZEL OLMAZ MI? HEM YÖREMİZİ TANIMIŞ HEM DE UYELERLE TANIŞMIŞ OLURDUK.YURDUMUN GÜL’ü ÇUKUROVANIN KENTLERİNİN TARİHİ ve DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEK HAKİKATEN GÜZEL OLMAZ MI? BENİMKİSİ SADECE BİR FİKİR. ALİ ALPER AĞABEYİMİZİN NASIL DÜŞÜNÜR ACABA?

 101. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  GÜL YURDUMUN ÜSTÜNE ”GÜR ”BİR ŞEKİLDE YAYILIP YEŞERECEK BU GENÇ ADAM,BU GENÇ LİDER.AZMİ,KİŞİLİĞİ ve KARARLI ,DİK DURUŞUYLA BU GÜZEL TÜRK OTAĞININ BAŞINA GEÇECEĞİNDEN ÜMİTVARIM.
  YOLUN AYDIN OLSUN ,İNŞALLAH AZİMLE BU GÜZEL ÜLKEYE ”GÜR” BİR ŞEKİLDE GÜLLER DAĞITIRSIN.ALLAH YAR ve YARDIMCIN OLSUN.

 102. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  SEVGİLİ ÇUKUROVALILAR SİZİNLE BİR KONUYU PAYLAŞMAK İSTİYORUM.DAHA DOĞRUSU İÇİMDEKİ BİR MUTLULUĞU SİZLERE ACİZANE ARZETMEK İSTİYORUM.
  BUGÜN ÖYLE BİR LİDER TANIDIM Kİ,HAKİKATEN DİLİM TUTULDU,KENDİSİNE HAYRAN KALDIM.BENCE BU ADAM(?) ÜLKEMİZİN GELECEKTEKİ LİDERİ OLACAK EVVELALLAH,İNŞAALLAH.DUAM O KİŞİ İÇİN OLACAK.
  ŞİMDİ SORACAKSINIZ O KİŞİ KİM?
  ŞİMDİLİK İSMİ BENDE KALSIN.ZATEN İLERİDE İNŞALLAH KENDİNİ GÖSTERECEKTİR.ALLAH’IN İZNİ ve İNAYETİYLE.HEM SİYASİ OLACAĞI DÜŞÜNCESİYLE BÖYLE ORTAMLARDA AÇIKLAMAMAK DAHA İYİDİR.
  AMA ŞUNU BÜTÜN YÜREĞİMLE İFADE EDEBİLİRİM Kİ ,BAHSETTİĞİM O LİDER AYDINLIK TÜRKİYENİN UMUDU OLACAK…
  GÜN BATIMI SEVDALARIMIZIN İLK IŞIĞI ve IŞIKÇISI OLACAK.BEN BUNDAN ÇOK ÜMİTVARIM.
  EYVALLAH…..!

 103. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  KIZIL KOMÜNİSTLERE;

  Gün gelecek
  Ne zalimler kalacak, ne zulüm
  Ve o günler yoldadır gülüm
  Hak ayağa yekinecek.

  Gün Batımı Sevdamız Yakındır soydaşım……!

 104. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  TARİHİMİZ’e EDEPSİZLİK YAPANLARA’a,

  ”Gün gelecek
  Tomurcuklar taşacak kılıfından
  Ve kılıçlar sıyrılacak kınından
  Edepsizler edebini takınacak. ”

 105. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  BUGÜN TARİHÇİ YAZAR MURAT BARDAKÇI’YI DİNLEDİM TV’DE.KENDİSİNE KARŞI YAZMIŞ OLDUĞUM YAZIYI GERİ ALARAK KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLİYORUM.ÖNYARGI İLE VE ACELE KARAR VERDİĞİM İÇİM KENDİSİNDEN, KÜLTÜRÜMÜZDE ,TÜRK ÖRF ve ADETLERİNDE ,HAKSIZ YERE KINANAN ,ELEŞTİRİLEN, DÖVÜLEN KİŞİNİN HAKKI İADE EDİLİR DÜSTURUNDAN HAREKETLE TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM.
  TARİH VE KÜLTÜRÜMÜZ İÇİN, ECDADIMIZ İÇİN MÜHİM BİR KONUMDA OLAN,TOPKAPI SARAYINA KARŞI YAPILMIŞ EDEPSİZLİĞE YÖNELİK TAVRINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM.KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM.
  AMA;
  ÜNİVERSİTE KENDİSİNİN MAALESEF ESERLERİNİ OKUTULMAK ZORUNDA KALDIĞIMIZ TARİHÇİ ERHAN AFYONCU’YU, HÜRRİYET GAZETESİNİN GEVEZE YAZARI MEHMET YAKUP YILMAZ’IN
  ”o sarayın avlusunda şarap içen halifeler bile yaşadı.
  Kardeşlerini, oğullarını boğdurtarak günahların en büyüğünü işleyen eli kanlı müstebitler de!

  O sarayın duvarları içinde ne türden cinsi sapıklıklar yaşandığını da biraz tarih okuyan herkes biliyor.” ABUK SUBUK SÖZLERİNİ HAYRETLE KARŞILAMAKLA BERABER,TARİHİNDEN BİHABER OLAN BU ZAVALLI ZEVATI NEFRETLE KINIYORUM.TARİHİ SAPTIRAN ve TARİHİNİ BİLMEYEN ZAVALLI İNSANLAR SADECE ve SADECE GÜLÜNÇ OLUYOR.
  EFENDİM HANİ DİYORLAR YA ÇAĞDAŞ BİR DÜNYA DA ŞARABA NİÇİN KARŞI ÇIKILIR?SEN O ŞARABI AL NERENLE VE NEREDE İÇİYORSAN İÇ.ZIKKIMIN KÖKÜNÜ İÇ.AMA BU GÜZELİM VATANI BİZE BAĞIŞLAMIŞ MÜSLÜMAN ECDADIMIZA KÜLÜTÜRÜMÜZE GEÇMİŞE SAYGISIZLIK EEDEMEZSİN.ECDADMIZ DİLİNDE TKBİR SESLERİYLE,İLAH_İ KELİMETULLAH’I GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BİZE BU VATANI EMANET ETTİLER.BU VATANIN KUTSAL DEĞERLERİNE, EMANETLERİNE SAYGISIZLIK EDENLERE ASLINDA GEÇEN GÜN ALPEREN GARDAŞLARININ TAVRI AZ BİLE KALMIŞ.BUNLARIN HEPSİNİN ANLINI KARIŞLAMAK GEREKİR.HA BU ARADA ŞİMDİ AKLIMA GELDİ.O GÜN KONSERİ DİNLEYENLER ARASINDA MALESEF KENDİSİNİ ADANALI OLARAK BİLDİĞİMİZ YAŞAR KEMAL ‘İ BURDAN KINIYORUM.O DA TARİHİMİZE YAPILMIŞ OLAN SAYGIZLIĞA ORTAK OLMUŞTUR.

 106. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR AMA ŞU KÜLTÜR BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY’IN,ECDADIMIZA VE KUTSAL EMANETLERE OLAN SAYGISIZLIĞI YAPANLARA SERT VE BANA GÖRE DOĞRU BİR ŞEKİLDE TEPKİ VEREN ALPERENLERE İLKEL DEMESİNİ HALA İÇME SİNDİREMİYORUM.ZATEN BU ADAMIN GEÇMİŞİ ARIZALARLA DOLU.NERDEN GELDİĞİ BELLİ ZATEN.MUHSİN YAZICIOĞLUNUN VEFATI ÜZERİNE DE BAZI ARIZA KONUŞMALARI OLMUŞTU.SAYIN VE DEĞERLİ BAŞBAKINIMIZIN BU DENSİZ BAKANI BİR ÖNCE GÖREVİNDEN ALMASINI TEMENNİ EDİYORUZ.AK PARTİYE BU TİP ADAMLAR YAKIŞMIYOR

 107. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  BU ARADA TOPKAPI SARAYINDA Kİ,”HADİ ŞARABINI AL DA MEHTA BA ÇIKALIM.” AFİŞ ÜZERİNE ,ZATEN DOĞU TÜRKİSTAN DAKİ SOYDAŞLARIMIZA YAPILMIŞ ZULÜM İÇİMİZİ YAKARKEN,OSMANLI ECDADIMIZİÇİN KUTSAL OLAN VE İÇİNDE KUTSAL EMANETLERİN OLDUĞU TARİHİ TOPKAPI SARAYINDA BU TARZ AHLAKSIZ VE SAYGISIZ AFİŞLERİN VE KONSERLERİN DÜZENLENMESİNİ NEFRETLE KINIYORUM.BAZI TARİHÇİLERİN VE ERTUĞRUL GÜNAY DENEN ADAMIN ÇAĞDAŞLIK MUFHUMUNU İLERİ SYREREK TARİHİ KÜLTÜRE SAYGISIZLIĞA TEPKİ GÖSTERENLERE AĞIR HAKARETLERDE BULUNMASINI DA HAYRETLE KARŞILIYORUM.SİZ BEYLER İLK ÖNCE ECDADIMIZA KARŞI SAYGISIZLIĞIN HESABIBI VERİN.
  AYRICA ÜNİVESİTE TARİH ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDE OKUYAN BİR OĞRENCİ OLARAK,TARİHÇİ GEÇİNEN MURAT BARDAKÇI VE HER DEFASINNDA OSMANL’YI KÜÇÜK DÜŞÜREN,OSAMANLIYA HAKARET EDEN ÇAĞDAŞ YOBAZCI ERHAN AFYONCU DENEN ZAVALLI TARİHÇİYİ DE SÖZKONUSU BU KONU ÜZERİNDE YAPTIKLARI DENSİZ VE YALAN SÖZLERİNDEN DOLAYI BURADAN NEFRETLE KINIYORUM.

 108. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  BU ŞU KONUYA DEĞİNMEK İSTİYORUM DOĞU TÜRKİSTANDA Kİ UYGUR GARDAŞLARIMIZA YAPILAN ZULMÜ BAŞKA TARAFLARA ÇEKEREK KENDİNCE ABUK SUBUK YORUMLAR YAPAN MALUM TERÖR ÖRGÜTÜNÜN(ADINI ANMAK BİLE ONLARA DESTEK OLACAĞI İÇİN O ADI BATACASI ÖRGÜTÜN İSMİNİ KALLNMIYORUM) MALUM UŞAKLARI ,ÇOK SEVDİKLERİ APO ‘NUN KIÇINDAN AYRILMAYAN SİYASİ PARTİYİ BURDA NEFRETLE KINIYORUM.BU VE BUNUN GİBİ İNSANLAR BU GÜZEL ÜLKEMİZİN BAŞINDA BİR SÜLÜKTÜR.BU ŞEREFSİZLERİN ÜLKEMİZİN OTAĞINDAN DEFOLUP GİTMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ…..!VARSINLAR NEREYE GİDECEKLERSE GİTSİNLER.

 109. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  DOĞU TÜRKİSTAN BÖLGESİNDE Kİ UYGUR TÜRKLERİNİN ANNESİ OLAN SAYIN RABİA KADİR’e ,SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN VİZE VERİLECEĞİ HABERİ BENİ ÇOK MEMNUN ETTİ.SAYIN BAŞBAKANIMIZIN UYGUR TÜRKLERİNE SAHİP ÇIKMASINI ÇOK TAKDİRLE KARŞILIYORUM.SAYIN BAŞBAKINIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.İNŞAALLAH TÜRKİYE BU SORUNLA ALAKALI DAHA AKTİF OLMASINI BEKLİYORUZ.ÖZELLİKLE TÜRKİSTAN (TAŞKENT) DOĞUMLU DIŞİŞLERİ BAKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU BEY’İNDE BU SORUN İLE ALAKALI CİDDİ GİRİŞİMLERİNİ BEKLEMEKTEYİZ.BU SORUNA ÇÖZÜM OLUŞTURACAK POLİTİKALAR GELİŞTİRMELERİNİ ARZU EDİYORUZ.
  AYRICA DAHA ÖNCE SAYIN RABİA KADİR ‘E VİZE VERMEYEN MESUT YILMAZ DENEN ADAMI DA NEFRETLE KINIYORUM.

 110. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  DOĞU TÜRKİSTAN’a YÜREKMİ DAYANIR DOĞU TÜRKİSTAN’a
  TOPRAĞIN KARA BAĞRINDA,HAZAN YAPRAKLARI GİBİ
  SAVRULANLARA
  GÜN BATIMI SEVDAMIZ
  KATLİN ÇIKMAZ BAKIŞLARINDA
  BAĞRIMIZDA ONULMAZ YARA
  SEN
  ORTA ASYA’NIN EMANETİ ”ÇEKİK GÖZLÜM”
  HANGİ BEDENLE SÖYLEŞMEK İSTERSİN
  ŞİMDİ BİZİMLE
  BU ALT ÜST OLMUŞ YAZGININ GÜNLÜĞÜNDE

  Muttasıl çaresizliklerin billur tanesidir,
  Gamzeli yanaklardan mezar anıtlarına süzülen,
  ”Senli-benli gözyaşlarımız.”
  Bağrımızda açan hüzünlerin nilüfer çiçekleri
  Ölümlerin dupduru gözyaşlarında,
  Katlin çıkmaz bakışlarında…

  ESARET KAMPLARININ ÇİLELİ ULUSU
  BAĞRIMIZA SAPLANAN HANCER
  ŞEREFSİZ SALDIRILARIN
  OROSPU ZULASI
  KATLİMİZE FERMAN
  TAŞ SARAR SIRTIMIZA
  BAĞRIMIZDA ONULMAZ YARA
  SEN;
  ORTA ASYA’NIN EMANETİ ”ÇEKİK GÖZLÜM”
  HANGİ BEDENLE SÖYLEŞMEK İSTERSİN
  ŞİMDİ BİZİMLE
  HANİ BİR SÖZ VAR YA
  “ATEŞ YAKINDAN YAKAR İNSANI”
  KATLİMİZE FERMAN OLANLAR UTANSIN…

  BİZ GARDAŞLARI BU HALE GETİRENLER UTANSIN…..!

  ama,merak etme

  ”GÜN BATIMI SEVDAMIZ YAKINDIR……!

  YÜCE TÜRK GARDAŞLARININ ŞAHLANIŞI ELBET YAKINDIR,
  BİR GÜN GELECEK BÜTÜN TÜRKLER BİRLEŞİP BU CİHANA YENİDEN HAKİM OLCAK…BİR ATTİLA GİBİ,BİR METE HAN GİBİ,Bİ ALP ARSLAN GİBİ,BİR FATİH ,BİR YAVUZ ,BİR KANUNİ GİBİ YÜCE TÜRK MİLLETİ BU CİHANA YENİDEN HAKİM OLCAK.
  GÖKTÜRKLERİN, UYGUYLARIN, HUNLARIN, SELÇUKLULARIN ve OSMANLILARIN GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDU O CİHAN HAKİMİYETİ MEFKURESİNİ, BİZLER , O YÜCE TÜRK ATALARININ TORUNLARI OLARAK YENİDEN Dİ,RLTİP GELİŞTİRECEĞİZ…..!
  BİZ TÜRKLER İÇİN NE ABD,NE RUS VE NE DE ÇİN BİR ENGELDİR.EĞER BİZ TÜRKLER ”ÖZ RUHUMUZA,ÖZ BENLİĞİMİZA ”KAVUŞURSAK ,BİZLERİN ÖNÜNDE HİÇBİR KUVVET VE SÜPER GÜÇ DURAMAZ…..!

 111. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  GÜZEL DOĞU TÜRKİSTAN SANA NE OLDU……..!

  GÜzel TÜrkİstan Sana Ne Oldu
  Seher ÇaĞinda GÜllerİn Soldu
  Çemenler Berbad, KuŞlarda Feryad
  Hepsİ Bİr Mahzun Olmaz Mi DİlŞad.

  Bİlmem NİÇİn KuŞlar Ötmez BahÇelerİnde…..

  BİrlİĞİmİzİn Sarsilmaz DaĞi
  Ümİdİmİzİn SÖnmez ÇeraĞi
  BİrleŞ Ey Halkim GelmİŞtİr ÇaĞi
  Bezensİn Şİmdİ ”TÜrkİstan BaĞi”

  Uyan Halkim Bİtsİn Artik Bunca ZulÜmler…..!

  BayraĞini Al Kalbİn Uyansin
  Kulluk, Esaretİn HerŞeyİ Yansin
  Kur Yenİ Devlet DÜŞmanlar ÜrksÜn
  YÜce TÜrkİstan GÖklere DeĞsİn

  Yayil YeŞer Öz Vatanin GÜl BaĞlarinda…..!

 112. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  ALİ ALPER ABİ UYGUR TÜRKLERİNİN UĞRAMIŞ OLDUĞU ZULÜM HAKKINDAKİ BİR SAYFA OLUŞTURABİLİRMİSİNİZ .
  RİCA ETSEK.BİR TÜRK OLARAK BİR ŞEY YAPAMAMAK KANIMA DOKUNUYOR.
  HİÇ OLMAZSA SOYDAŞLARIMZA BİR NEBZE OLSUN BURADAN DESTEK OLALIM…..!

 113. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Karanfil şehit kanı
  Ağla karanfil ağla
  Ağlat inlet meydanı
  Ağla karanfil

  Cavanlara kıydılar
  Tanklar alta koydular
  Kanım içip doydular
  Ağla karanfil ağla

  Her şehide bir düzüm
  Abşeron kan denizim
  Sen menim ağlar gözüm
  Ağla karanfil

  Uzak menzil, acı yol
  Yoldu yol, elacı yol
  Şehitlere bacı ol
  Ağla karanfil ağla

  Ağla yürek boşalsın
  Sesin göğe baş alsın
  Ağla dağlar yumşalsın
  Ağla karanfil

  Bu günahsız kanlara
  Bu didilmiş canlara
  Bu cansız Cavanlara
  Ağla karanfil ağla

  KARANFİL ŞEHİT ”UYGUR” KANI, AĞLA TÜRK MİLLETİ AĞLA…..!

 114. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Bir avuç ama bir dünya insanın yüreğini ,cesaretini ve
  şerefini içlerinde barındıran bu soylu UYGUR TÜRK’lerinin kızıl Çin’e karşı bir kürşad baskını yapmasını ümid ediyoruz.RABBİM SOYLU UYGUR HALKININ YARDIMCISI OLSUN.

 115. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Doğu Türkistan’ın namusu bizim namusumuzdur!

  Yaklaşık 30 milyon Türk’ün yaşadığı, kurdukları devletler ile “Uygar” lık kavramının türemesine yol açan Uygur Türkleri’nin ve bütün Türklerin vatanı olan Doğu Türkistan, Türk Dünyası’nın en sancılı bölgesi.

  Türk kanına susamış Çin köpekleri …..!

  Başka bir kanaldan yayınlanan bu görüntülerde Çin polis ve askerinin, kudurmuş sivil kızıl çin köpekleriyle çoluk çocuk kadın demeden soydaşlarımıza nasıl saldırdıklarına şahit oluyoruz…

  BİR GÜN GELİR Mİ OLA BİR KÜRŞAD BASKINI BU ÇİN

  KÖPEKLERİNİN ÜZERİNE VE ACABA YOK OLUR MU BU KOMÜNİST ÇİN DEVLETİ…..!

  Rabbim soydaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun…..!

 116. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  MAALESEF HİÇ CEVAP YOK…CAN SAĞOLSUN.

  EYVALLAH…..!

 117. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Bu söz konusu muhabbetler internet ortamında başlayıp günlük hayatta da mütemadiyen gelişeceğini düşünüyorum.
  ”Devamlı ve aralıklı” yapılacak olan ”toplantı günleri”nin organize edilmesi çok katkı saylayaccaktır, biz Adanalıların mensubiyet ve muhabbet -i kalbi duygularına.

 118. SİNAN G.OĞLU dedi ki:

  Acizane şunu önermek istiyorum değerli Ali Alper ağabeyimniz’e ,neden üyelerin ziyaret edip muhabbet oluşturabileceği ”FAN KLÜBÜ”müz olmasın!
  Bence mensubiyet duygumuzun kabarıp gelişeceği bir ortam olacağını düşünüyorum.Özellikle bazı kişi ve toplulukların FAN KLÜBÜ oluşturarak daha etkin ve etkili olduklarını görmekteyiz.Biz Çukurovalılarda böyle yapabiliriz.Herkesin görüş ve düşüncelerinin paylaştığı bir FAN adresi olması hakikaten çok güzel olur.Benimkisi sadeece acizane bir öneri.selam ve muhabbetle.

 119. Mehmet dedi ki:

  Siteniz içerik olarak güzeldir. Sayın ALPER ÇETİNİN BAŞARILI ÇALIŞMASI VE ÇOKUROVALILI SEVDALISI İLE BİTMEZ VE TÜKENMEZ BİR ENERJİ İLE ÇALŞMALARINI İLGİ İLE TAKİP EDİYORUM. ANCAK;
  SİTENİZDE OLŞTURULAN TURUNCU RENK GÖZÜ YORUYOR. SİTENİZE AÇIK MAVİ YADA BEYAZA YAKIN TONLARIN HAKİM OLDUĞU ARKA PLAN RENGİNİ VERİRSENİZ İYİ OLUR.

  TÜM ÇUKUOVALILARI SAYĞI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM.

  MEHMET MISIRLIOĞLU

 120. ADNAN PAMPAL dedi ki:

  çalışmalarınızı daha aktif hale getirerek sesinizi de siyasilere duyuracağınızdan eminim..başarılar dilerim

 121. Esabil HAKTANIR dedi ki:

  Başkentimizde böyle bir olum,biz Çukurovalılar için bir onur’ dur.Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

 122. serkan dedi ki:

  Çok güzel bir site olmuş ellerinize sağlık sayenizde memleketimizden haberdar oluyoruz başarılarınızın devamını dilerim.

 123. Ömer F YILMAZ dedi ki:

  Görülen o ki ÇUKUROVALILAR DERNEĞİ yeni bir oluşum içerisinde. Ali Alper ÇETİN başkanlığındaki değerli Çukurovalı arkadaşlarıma her alanda başarılar dilerim.
  Esen kalınız.
  Ömer F YILMAZ

 124. SEVGİ TARHAN dedi ki:

  KKTC de yaşayan Çukurovalılarız derginiz bana ulaştı çok beğendik Bizde Yavru Vatan Çukurovalıları olarak maddi ve manevi bağlarımız sağlamlaştıralım diyoruz.Kültür köprümüzün denizi aşıp kurulması için sizler de bizler de elimizden geleni yapalım selam ve sevgiler ile.

 125. Kaan Bolat dedi ki:

  Bir önceki dönem yaptıklarıyla Cukurovalılar Derneğinin damarlarına kan pompalayan Sn. Ali Alper Çetin’i tekrar genel başkanlığa seçilmesinden dolayı tebrik ederim.
  Kaan Bolat

 126. Zeki Çetin dedi ki:

  Genel Başkanımız Ali Alper Çetin’i Ankara’daki Çukurovalılara mensubiyet duygusu kazandırmak için yaptığı çalışmalardan dolayı takdir ve tebrik ediyorum.
  Tesekkürler Sayın Başkan

 127. Ceren dedi ki:

  Adeta bir nakış gibi işlenmiş “Çukurova Lobisi” isimli derginin yayımından dolayı başta Sayın Başkan Ali Alper Çetin olmak üzere derginin yayımında ve yapımında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 128. Ali DÖNMEZ dedi ki:

  Sevgili arkadaşımız, Ali Alper ÇETİN’i ve diger tüm yönetim kuruluna seçilen arkadaşları tebrik eder.
  Başarılarınızın devamını dilerim.

 129. ERSİN ERSOY dedi ki:

  15 ŞUBAT 2009 PAZAR günü çukurovalılar derneginin genel kurulunda büyük çoğunlukla yeniden seçilen genel başkanım sn ALİ ALPER ÇETİN ve yeni yönetim kuruluna BAŞARILAR diler.allah muvaffak etsin dileklerimi iletirim.yolunuz bahtınız açık olsun.hayırlı çalışmalar…..

 130. SEVİNDİK ÇAY EVİ dedi ki:

  SEVİNDİK ÇAY EVİ
  KEMAH’LILARIN ÇAY SEVGİSİ

  Kemah’lı Değirmenci Halil Ağa’nın eşi Efsane Kahraman Aziz Ağa’nın annesi
  Hanım Ağa Kemah’ıların Çayı neden bu kadar çok sevdiklerini şöyle anlatmış;

  Çayın alt demliği, suyun devamlı kaynayıp durduğu kap evin kaynanasıdır.
  Üst, küçük demlik evdeki gelindir.
  Alt demlik kaynadıkça o olgunlaşır,demlenir.
  Gelinin kocası ise bardaktır.Biraz gelin doldurur birazda kocanın anası.
  Çocuklar Çayın şekeridirler.Tad verirler.
  Görümce ise Çay kaşığıdır.Arada bir gelir ve karıştırır gider.
  Kaynataya gelince o da bardak altıdır, dökülenleri bir araya toplar.

 131. Kürşat dedi ki:

  Bu güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

 132. mahmut uyanık dedi ki:

  sayın başkanım dernek işlerini ve faaliyetlerini çok iyi yapıyorsunuz.Allah razı olsun

 133. ERSİN ERSOY dedi ki:

  20.12.2008 tarihinde ilk kez derneğe gittim.Mercimek Köfte-Şalgam Günü Şiir Akşamları varmış,gerçekten çok begendim.Sayın başkanım ALİ ALPER ÇETİN beyefendi çok sıcak karşıladı,kendisine teşekkürlerimi arz ederim.Çok hemşerimle tanıştım,sohbet ettik.böyle bir faaliyet yaptıkları için bütün dernek yöneticilerine ve ilgililere sonsuz teşekkürlerimi bildirir saygılar sunarım.ERSİN ERSOY…MERSİNLİ….
  .

 134. Mehmet Ramiz AKIN dedi ki:

  1968 Yılı Ceyhan Lisesi mezunu ve 1980 Öncesi Tarsus İlçe Tarım eski Müdürü olarak Güzide Derneğinizdeki zorlu ve yoğun çalışmalarınızda başarılar diler,yiğitin harman olduğu yeşil Çukurovada dünyaya gelmekten dolayıda Cenab-ı Mevlama hamd ederim.M.Ramiz AKIN (Ziraat Yüksek Mühendisi) Taekwondo Sporu Milli Hakemi ve (4.Kademe)Başantrenörü

 135. mehmet sarı dedi ki:

  GENEL BAŞKANIMIZ ALİ ALPER ÇETİN BEY DERNEK ÜYELERİNİN KATILACAĞI BÜYÜKŞEHİR GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAKLAŞTIRIP 1 GÜNDE OLSA YAKIN İLLERDEN BİRİSİNE GEZİ PROGRAMI DÜZENLERSE SEVİNİRİZ.
  YÖNETİM KURULUNA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMI SUNUYORUM.
  BOLUBEYİ

 136. ÖMer Çetin dedi ki:

  Yeni Genel Başkanımız Ali Alper Çetin’i ve yönetim kurulunu tebrik eder, başarılar dilerim. Özellikle “Çukurova Lobisi” dergisini sabırsızlıkla beklemekteyim.

  Saygılarımla
  Ömer Çetin

 137. fehmi gildiroğlu dedi ki:

  yeni dönemde, yeni yönetime
  başarılar arkadaşlar…
  çukurovanın verimli topraklarının verimli insanları derneğimize sahip çıkalım,
  saygılar

 138. SAYIN ALİ ALPER ÇETİN BEYEFENDİ; Siz ki Çukaurovalı, siz ki TÜRKİYE sevdalısı bir insansınız. Bu sevdadan yolunuz açık, çalışmalarınız başarılı, sağlıklı, huzurlu bir geleceginiz olsun. Bu gelecekte sizlerin daha iyi hizmetler verebileceginizi biliyor, GÜZEL GÜNLER SİZİNLE, GÜZEL GÜNLER YARATMANIZ TEMENLİSİ İLE SELAMLARIMI GÖNDERİYORUM.
  MEHMET MISIRLIOĞLU-İNŞAAT MÜH.

 139. Musabeyli dedi ki:

  ÇUKUROVANIN KÜLTÜRÜNÜN YER ALDIĞI GAZİANTEP, KİLİS GİBİ İLLERİMİZİN BU SİTEDE YER ALMASINI VE YER VERİLMESİNİ TEMENNİ EDERKEN; ÇUKUROVALILARI VE BU KÜLTÜRÜ KAPSAYAN TÜRKİYE’M LE BİRLİKTE EĞİTİMDE, TEKNOLOJİDE, SANAYİİDE, ZİRAATDA VE TİCARETDE GELİŞMİŞ VE ÇAĞDAŞ DÜNYADA YERİNİ ALMİŞ OLMAK BİZLERİ SEVİNDİRİR VE GURURLANDIRIR.
  MEHMET MISIRLIOĞLU-İNŞAAT MÜH.-MUSABEYLİ/KİLİS

 140. MUSTAFA ÇELİK dedi ki:

  Öncelikle Sn. Ali Alper ÇETİN Beye , tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dilerim. Sayın Ali Alper ÇETİN başkanlığındaki yeni yönetimin dernek faaliyetlerinde kısa sürede yenilikler getirerek faydalı ve başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum.
  Saygılarımla Y.Mimar Mustafa ÇELİK.

 141. Bahadır ÖZTORUN dedi ki:

  Çukurovalılar Derneği Genel Başkanı sayın Ali Alper Çetin’in yeni görevini tebrik ediyor, tüm yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyorum. Tüm hemşehrilerime selamlar ve saygılarımla.Bahadır ÖZTORUN Almaatı/KAZAKİSTAN

 142. A.Gürkan ÖZTÜRK dedi ki:

  Yeni görevinde sayın Genel Başkan Ali Alper Çetin’e ve tüm yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar dilerim. Saygılarımla. A.Gürkan ÖZTÜRK seyhan/ADANA

 143. Burak ÖZTORUN dedi ki:

  Genel Başkan sayın Ali Alper Çetin e yeni görevinde başarılar diler,sayın Genel başkanımızın nezdinde tüm yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar dilerim. Saygılarımla… Burak ÖZTORUN Seyhan-ADANA

 144. Çağrı ÖZTORUN dedi ki:

  Yeni Genel Başkan sayın Ali Alper Çetin Beyefendinin yeni görevini kutlar, hayırlı olmasını cenabı ALLAH(CC)tan dilerim ve sayın Ali Alper Çetin Beyefendinin nezdinde tüm yönetim kuruluna başarılar diler saygılarımı sunarım…
  Çağrı ÖZTORUN-ANKARA

 145. emeği geçen tüm arkadaşlara başarılar diliyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. gaziantep’ten sevgilerle herşey gönlünüzce olsun diliyorum. 22.09.2008 ibrahim çörten şahinbey/gaziantep

 146. ayşe altunoğlu dedi ki:

  bilecik ünv. dış ticaret bölümünde okuyacağım inş ama maddi durumumuz kötü babam emekli abim ünv okuyor adanalıyım istanbulda oturuyorum ilgilenirseniz çok mutlu olurum

 147. hasan Topcu dedi ki:

  Sevgili hemşerilerim Kozan sporun 15/05/2008 Perşembe Günü Ankara Cebeci Ststyumunda 3. lİĞE yükselme Macı VARDIR tÜM Hemşerilerimizi Maca Bekliyorz . Kozan Belediyesi VE kQZANLILAR 20 Otobusla Statta OLACAKLAR Bütün Adanalı Bütün Bölge İ nsanlarını Coşkuya Bekliyoruz Tüm Hemşerilere Selamlar Saygılar Sunuyorum

 148. ahmet dincer dedi ki:

  sitenizi inceleme imkanı buldun.elinize saglık güzel olmıs
  KOZAN’IN YENI HABER SİTESİ
  KOZANTURK.TR.GG

 149. fuat kavrak dedi ki:

  site hoş olmuş,yakından takip edemiyoruz ama sanıyorum çalışmalarınızda güzeldir,derneğin adındanda anlaşıldığı üzere…Kozan/Adana.selamlarımla

 150. FEHMİ GİLDİROĞLU dedi ki:

  Sayın admin İsa bey veya Site yetkilileri,
  Sitemizde bir iş arayan ve eleman arayan hemşerilerimizle ilgili bir köşe yapabilirsek amacımıza yaklaşmış olacağımızı sanıyorum.
  Tüm hemşerilerimin yeni yılda başarı, mutluluk ve sağlık içinde olmalarını yüce yaradandan diliyorum.
  Saygılar

 151. Erdal ÜNÜVAR dedi ki:

  Derneğimizin insanlarımıza hayırlar getirmesi dileğiyle…

 152. Ali Alper ÇETİN dedi ki:

  Sayın YAHYA OĞUZ beyin babasının vefat ettiğini ögrenmiş bulunmaktayım.Yahya Kardeşimin acısını paylaşır,başsağlığı dilerim.

 153. hasan topcu dedi ki:

  Genel başkan n yardımcımız sayın yahya oğuz beyin babasınınölümünü teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.Babasına rahmet kalanlara başsağlığı diliyorum

 154. yakup dedi ki:

  derneği kuran ve emeği geçen herkese istanbuldan selamlar beni unutmayın abilerimmmm

 155. isa dedi ki:

  Teşekkür ederim
  Sitede arıza olduğu için dosyalar silindi Elimdeki dosyaları yükledim eski olduğunu bilmiyordum.
  kısa zamanda sayfalarımız güncellenecektir.

  saygılarımla

 156. fehmi gildiroglu dedi ki:

  admin isa bey galiba tebrikler.
  yönetim ve tüzük yazılı metinlerin güncellenecekmi yoksa bir değişiklik mi var.
  kolay gelsin sayın başkan tel.noyu değiştirdimi irtibat kesildi. gazeteye ilanmı verelim yoksa
  tüm hemşerilerimize hayırlı olsun
  selamlar.

 157. isa dedi ki:

  site de paylaşmak istediğiniz konuları yazıları

  cukurovalilardernegi@hotmail.com

  adresine yazabilirsiniz. saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir